Silent Killer sa vracia! Matka zápasníčka je v plnom tempe, prekonáva výzvu za výzvou

Lucia Szabová Lucia Szabová Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Jedna z najúspešnejších zápasníčok organizácie Oktagon MMA Lucia Szabová, ktorá je známa pod prezývkou “Sillent Killer”, sa pripravuje na svoj návrat do klietky po materskej dovolenke. K bojovým výzvam tak pribudli aj materské, ktoré ako sama priznala, sú niekedy náročnejšie ako v tie v klietke.

Celú cestu úspešnej bojovníčky, ktorá sa stala víťazkou populárnej Oktagon Výzvy, mapuje domáca MMA organizácia v kvalitne spracovanom dokumentárnom seriáli “Cesta za snom”. V ňom okrem návratu do klietky bojovníčka prerzadila aj to, čo všetko si s partnerom, rovnako bojovníkom Andrejom Šimkuličom museli vytrpieť. Okrem problémov s bývaním boli hlavnými otázkami aj financie, keďže sa Lucka predtým živila ako trénerka. 

Posledný boj v zmiešaných bojových umeniach absolvovala rodáčka z Bratislavy ešte v roku 2021, v ktorom si prípísala štvrtý triumf po sebe v profi-kariére nad Švédkou Corneliou Holm (aktuálne zápasníčka svetovej trojky medzi organizáciami PFL).

"Keď idem na tréning, priznám sa, že myslím, na to čo robí malý (synček Dragan). No keď už som tam, tak počúvam trénera a vypnem hlavu," konštatovala Szabová, ktorá je už teraz vzorom pre mnohé mladé zápasníčky.

"Je tichá, pôsobí tak, že málokoho si pripustí k sebe a je odmeraná. Čiže jej prezývka sedí. No keď ju človek spozná, tak zistí, že je pravý opak," konštatovala Adriana Vrbová, ktorá je sparing-partnerkou Szabovej, ktorej návrat nie do klietky, ale do ringu sa konal pred pár dňami v Muay Thai.

Viac o téme: Oktagon MMA Lucia Szabová Cesta za snom
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/OKTAGON MMA
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy