VIDEO Divočina v Baku: Červená vlajka, jeden incident za druhým a boj o každú tisícinu

Monopost Pierrea Gaslyho z tímu AlpineMonopost Pierrea Gaslyho z tímu Alpine Zdroj: SITA/AP/Sergei Grits

BAKU - Úradujúci majster sveta a líder priebežného poradia Max Verstappen vyhral jediný tréning na Veľkú cenu Azerbajdžanu formuly 1.

Holandský jazdec Red Bullu išiel na mestskej trati v Baku o 37 tisícin sekundy rýchlejšie ako Charles Leclerc z Ferrari. Tretí bol Verstappenov tímový kolega Sergio Pérez. Program bude pokračovať netradične od 15:00 SELČ kvalifikáciou na nedeľné preteky.

Dvadsaťpäťročný Verstappen, ktorý vyhral dva z doterajších troch tohtoročných podnikov a vedie o 15 bodov pred Pérezom, zajazdil čas 1:42,315 až v závere tréningu. Úradujúci vicemajster Leclerc naopak po nepodarenom úvode sezóny naznačil možné zlepšenie tímu Ferrari.

Mimo prvú desiatku skončili piloti Mercedesu Lewis Hamilton (11.) a George Russell (17.). Obaja ale nasadili rovnako ako ôsmy Fernando Alonso z Aston Martinu strednú zmes pneumatík.

Veľká cena Azerbajdžanu sa ide v novom formáte dvoch kvalifikácií. Po dnešnej prvej, ktorá určí poradie pre nedeľné preteky, sa uskutoční druhá v sobotu a bude sa vzťahovať k špeciálne bodovanému šprintu. Ten sa pôjde v rovnaký deň ako samostatná disciplína a jeho výsledok tentokrát neovplyvní poradie v nedeľných hlavných pretekoch.

Celý zostrih z prvého tréningu v Azerbajdžane nájdete na TOMTO ODKAZE.

Viac o téme: Lewis Hamilton Carlos Sainz Formula 1 F1 Ferrari Mercedes Max Verstappen Veľká cena Azerbajdžanu Sergio Perez Charles Leclerc George Russell