Slovenskí juniori schytali od Švajčiarov debakel, zabojujú o konečnú 5. priečku

Zdroj: Getty Images

FREDERIKSHAVN - Slovenskí florbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali vo svojom treťom zápase na MS juniorov v dánskom Frederikshavne so Švajčiarskom vysoko 2:9. V B-skupine obsadili tretie miesto vďaka lepšiemu skóre v porovnaní s Nemeckom. Zabojujú tak o konečnú 5. priečku proti Lotyšsku.

Slováci viedli po 17 minútach nad Švajčiarmi 2:0 zásluhou  Michala Korčeka a Martina Lauka. Pred prvou prestávkou však dostali gól do šatne a po prostrednom dejstve už prehrávali o päť gólov.

Švajčiari nedopustili drámu a triumf si poistili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Nemeckí florbalisti podľahli Švédsku 1:13 a na diaľku tak prehrali súboj o skóre a účasť v dueli o 5. miesto. Slováci oň zabojujú proti Lotyšsku v sobotu o 10.00 h.