AC Miláno a Ibrahimovič si vypočuli tie najhoršie správy: Pre Švéda existuje už len malá nádej

Zlatan Ibrahimovič v akciiZlatan Ibrahimovič v akcii Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno sa možno budú musieť zaobísť bez hviezdneho útočníka Zlatana Ibrahimoviča až do konca sezóny.

Štyridsaťjedenročný švédsky kanonier zápasí so svalovými problémami, a hoci sa vedenie klubu nevzdáva nádeje, že sa ešte do hry zapojí, po dnešnom vyšetrení je jasné, že sa v najbližšej dobe na ihrisko nevráti. AC Miláno v dnešnom vyhlásení vylúčil, že by sa Ibrahimovič zapojil do semifinále Ligy majstrov, v ktorom dôjde na milánske derby s Interom. Duely sú na programe 10. a 16. mája.

Ibrahimovič si na konci marca zranil na tréningu stehenný sval a takmer na mesiac vypadol z prípravy. Pred týždňom pri rozcvičovaní pred zápasom s Lecce si poranil lýtko.

Je malá nádej, že stihne koniec sezóny

"Zlatan podstúpil kontrolu, ktorá potvrdila zranenie pravého lýtka. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať, ešte je malá nádej, že stihne koniec sezóny," uviedol klub.

Pokiaľ bude musieť Ibrahimovič predčasne ukončiť sezónu, môže to byť zároveň aj koniec jeho kariéry. Podľa talianskeho denníka Gazzetta dello Sport s ním AC neplánuje predĺžiť zmluvu, ktorá vyprší na konci júna.

V tejto sezóne nastúpil len v štyroch zápasoch talianskej ligy a celkom odohral iba 144 minút. Aj tak sa stihol stať najstarším strelcom v súťaži, keď v polovici marca premenil pokutový kop na ihrisku Udine. Vo veku 41 rokov a 166 dní prekonal doterajšieho rekordmana Alessandra Costacurtu.

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič AC Miláno Serie A
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy