VIDEO Dusno, perfektná atmosféra a jedno negatívum: Toto sa Ramsaymu vôbec nepáčilo

Na snímke fanúšikovia oslavujú úvodný gól v prípravnom hokejovom zápase pred MS Slovensko - NemeckoNa snímke fanúšikovia oslavujú úvodný gól v prípravnom hokejovom zápase pred MS Slovensko - Nemecko Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČIN - Slovenskí hokejoví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom prípravnom zápase pred MS proti Nemecku. Po piatkovej prehre 3:4 v Žiline nestačili na rovnakého súpera ani v sobotu v Trenčíne, podľahli mu 3:4 po predĺžení.

Zverenci Craiga Ramsayho viedli v zápase 3:1, keď sa dvoma gólmi blysol Pavol Regenda, ale Nemci v závere druhej tretiny vyrovnali a napokon rozhodli v predĺžení po strele Moritza Müllera.

Slováci tak zaknihovali v príprave štvrtú prehru, predtým nestačili v dvojzápase na Česko (1:5, 2:3 sn). Na konte majú aj dva triumfy nad Švajčiarskom (2:0, 3:2 pp).

Regendova päťka si rozumela

"Keď sme viedli 3:1, tak sme začali robiť chyby. Aj tréner Ramsay nám prízvukoval, aby sme hrali jednoduchšie. Lebo príde lepší súper a ten bude trestať každú chybu. Bolo to náročné. Bolo dusno, potil som sa, mal som na konci aj kŕče. Maťo aj Matúš sú rýchli hráči, Chromiak je silný na puku, má dobrú strelu, rovnako aj ´Suki´.

Naša päťka si rozumela, mohli sme dať ešte nejaké góly. Takáto atmosféra mi chýbala, v Amerike sa to takto nerobí, tu boli bubny, bolo to super. Musíme sa však vyvarovať chýb, ktorých bolo dosť." povedal Regenda po zápase.

Chromiak si užil atmosféru

Chromiak si okrem gólových momentov užil najmä atmosféru, ako bývalý hráč Dukly Trenčín sa na tento duel veľmi tešil: "Bolo to neskutočné. Každý kto hral v Dukle sníva o tomto momente. Hrávala som tu so Samom Kňažkom aj Šimonom Latkóczym, chceli sme si to užiť. Som rád, že aj Šimon dostal šancu a ochutnal atmosféru. Mal som zimomriavky už od rozcvičky, ľavá strana štadióna bola plná už na nej. Po včerajšku to na mňa prišlo ešte viac, som doma po neviem koľkých rokoch."

"Herne to bolo podobné ako včera. Hrali sme dobre, mali sme veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Góly sme dostali po chybách, Keď sa ich vyvarujeme a začneme premieňať šance, bude to fajn. Atmosféra bola skvelá, mal som zimomriavky už pri rozcvičke."

Dvadsaťročný krídelník tiež pochválil oboch spoluhráčov: "Obaja sú súper hráči, snažili sme sa hrať systém, ktorý po nás tréner Ramsay chce. S Paľom to bolo pre nás iné ako v Amerike. Paľo veľmi dobre napáda, ´Suki´ tak isto.

Myslím si, že sme si sadli, bolo to podľa mňa fajn. Celkovo sme ako tím hrali dobre, mali sme veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Góly sme dostali po chybách, a keď sa ich vyvarujeme a začneme premieňať šance, bude to fajn."

"V tomto zápase boli Nemci agresívnejší na forčeku a mali sme s tým problémy v našej zóne. Vyhrávali aj viac súbojov ako my. To nám robilo problémy a im to pomohlo k tomu, že otočili zápas. Nemyslím si, že ten tretí gól s nami zamával. Treba priznať, že Nemci hrali dobre," uviedol asistent trénera Peter Frühauf

Viac o téme: Nemecko Slovensko Pavol Regenda Martin Chromiak