Vyzeralo to s ním biedne, no v závere prišla smršť: Martin Buday vyhral ďalší zápas v UFC!

Martin BudayMartin Buday Zdroj: Instagram/Martin Buday

LAS VEGAS - Slovenský MMA bojovník Martin Buday predĺžil svoju neporaziteľnosť v rámci organizácie UFC. Vo svojom treťom vystúpení v najlepšej lige sveta zdolal na body Američana Jakea Colliera.

Buday mal veľmi pomalý začiatok a Collier ho natriafal niekoľkými presnými údermi. Tesne pred koncom kola sa dostal Buday do spodnej pozície a veľmi mu pomohol záverečný klaksón. V prestávke medzi prvým a druhým kolom bola vidieť na Američanovi veľká únava a od 2. kola bol zápas v réžii už len jediného muža.

Slovenský bojovník dominoval v boji na dlhú aj na krátku vzdialenosť. Niekoľkokrát dokázal Collierom otriasť, no na ukončenie nemal dostatok síl. Najbližšie bol k nemu v poslednej minúte 3. kola, keď vzal Colliera na zem. Na nej okamžite preliezol do plného mountu, no viac než kontrolu z toho vyťažiť nedokázal.

To však nič nemenilo na tom, že 2. aj 3. kolo si uchmatol pre seba u všetkých bodových rozhodcov. Buday zvíťazil jednomyseľne 29-28 a upravil svoje skóre v rámci UFC na 3-0.

Všetky tri víťazstvá prišli po rozhodnutí rozhodcov, pričom jeho prvé dva triumfy boli mimoriadne kontroverzné. Najsklôr zvíťazil technickým rozhodnutím nad Chrisom Barnettom, keď Američan nemohol ďalej pokračovať po Budayovom faule a potom veľmi sporným verdiktom zdolal na body Poliaka Brzeského.

Viac o téme: UFC Martin Buday Jake Collier
  • Autor: © Zoznam/Martin Solčan
  • Zdroj: športky