Majstrovské oslavy sa nekonali: Lobotka a spol. musia odložiť šampanské

Futbalisti SSC NeapolFutbalisti SSC Neapol Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nevyužili šancu definitívne si zabezpečiť taliansky titul.

V 32. kole Serie A totiž doma iba remizovali so Salernitanou v zostave s Norbertom Gyömbérom 1:1. V zostávajúcich šiestich kolách potrebujú získať ešte bod. Pred druhým Laziom Rím majú na čele tabuľky 18-bodový náskok.

Neapol viedol od 62. minúty zásluhou Mathiasa Oliveru, no v 84. minúty vyrovnal Boulaye Dia.

Hráči Interu Miláno bez zraneného slovenského obrancu Milana Škriniara zvíťazili nad Laziom Rím 3:1. Hellas Verona bez Ondreja Dudu remizoval na pôde Cremonese 1:1.

Fiorentina deklasovala Sampdoriu Janov 5:0.

Futbalisti Juventusu Turín remizovali v nedeľnom súboji 32. kola talianskej Serie A na ihrisku Bologne 1:1 a definitívne vypadli z boja o majstrovský titul. Šesť kôl pred koncom sezóny zaostávajú za vedúcim Neapolom o 19 bodov.

Juventus nevyužil šancu posunúť sa na druhé miesto tabuľky pred Lazio, ktoré prehralo na ihrisku Interu Miláno 1:3. Turínsky klub zostal na tretej priečke, Bologna je ôsma.

Serie A:

ACF Fiorentina -- Sampdoria Janov 5:0 (1:0)
Góly: 45+2. Castrovilli, 62. Dodo, 69. Duncan, 75. Kouame, 88. Terzič

SSC Neapol - US Salernitana 1:1 (0:0)
Góly: 62. Olivera - 84. Dia
/S. Lobotka (Neapol) hral do 89. min - N. Gymbér (Salernitana) odohral celý zápas/

US Cremonese - Hellas Verona 1:1 (1:0)
Góly: 9. Okereke - 75. Verdi, ČK: 62. Quagliata (Cremonese)
/O. Duda (Hellas) sedel na lavičke náhradníkov/

Sassuolo Calcio - Empoli FC 2:1 (0:1)
Góly: 83. a 90+7. Berardi (druhý z 11 m) – 11. Cambiaghi, ČK: 75. Pinamonti (Sassuolo)

Inter Miláno - Lazio Rím 3:1 (0:1)
Góly: ý0. a 90. Lautaro Martinez, 83. Gosens – 30.. Anderson

FC Bologna - Juventus Turín 1:1 (1:0)
Góly: 10. Orsolini (z 11 m) - 61. Milik

Viac o téme: Lazio Rím SSC Neapol Inter Miláno Stanislav Lobotka Milan Škriniar
  • Zdroj: TASR, ČTK