Na ľade sme nechali všetko! Ohlasy zo slovenskej kabíny po bolestivej prehre s Kanadou

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor TartaľNa snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Tibor Tartaľ Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BAZILEJ - Slovenskí hokejisti do 18 rokov obsadili na MS vo Švajčiarsku konečné štvrté miesto. V nedeľnom súboji o bronz podľahli Kanade 3:4 po predĺžení.

Nenadviazali tak na medailové pozície slovenskej osemnástky zo šampionátov v roku 1999 (bronz) a 2003 (striebro), dosiahli však historicky tretí najlepší výsledok medzi elitou.

Slováci boli blízko k víťazstvu, keď dvakrát dokázali zmazať manko súpera a v tretej tretine otočili skóre vo svoj prospech. Kanada však dokázala 70 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri hre bez brankára vyrovnať na 3:3 a v predĺžení sa stal hrdinom zámorského tímu autor víťazného zásahu Macklin Celebrini. Ten nazbieral v stretnutí dva góly a asistenciu, jeho spoluhráč Matthew Wood mal tri asistencie.

Mladí Slováci neodplatili v Bazileji Kanaďanom prehru 3:4 zo základnej A-skupiny, o ich góly sa postarali Dalibor Dvorský, Peter Císar a Daniel Jenčko. Pre Dvorského to bol ôsmy gól na šampionáte a s 13 bodmi (8+5) v siedmich dueloch je nový rekordér medzi slovenskými hráčmi na elitných šampionátoch.

Kouč Tibor Tartaľ nemohol proti "javorovým listom" počítať s útočníkom Františkom Dejom, ktorý v semifinále proti USA (1:7) krosčekoval súpera do krku, putoval predčasne do šatne a dostal dištanc. Zmeny tak museli nastať v treťom i štvrtom útoku.

Vo finále od 19.00 h nastúpili v Bazileji proti sebe USA a obhajcovia titulu Švédi.

Hlasy po zápase /zdroj: JOJ šport/:

Tibor Tartaľ, tréner SR: "Boli sme v súboji o bronz Kanade dôstojný a vyrovnaný súper. Verili sme do poslednej chvíle, že medailu získame. Ja však aj tak ďakujem tejto skvelej partii hráčov, že sme išli cestou, ktorú sme si stanovili."

Maxim Štrbák, kapitán a obranca SR: "Je to veľmi bolestivé. Nemáme byť však prečo sklamaní, pretože sme nechali na ľade všetko. Ja som na tento tím veľmi hrdý a možno si náš úspech uvedomíme až s odstupom niekoľkých dní."

Dalibor Dvorský, najproduktívnejší hráč SR: "Veľmi ťažko sa hľadajú slová po tejto prehre. Mali sme to na dosah, bohužiaľ to nevyšlo. Mohli sme v predĺžení viackrát rozhodnúť, ale gól dal napokon súper."

Daniel Jenčko, autor jedného gólu SR: "Nemám slov, je to pre nás veľmi bolestivá prehra. Všetci sme na ľade nechali všetko, v závere tretej tretiny sme viedli, takže to strašne bolí. Bol sme vynikajúca partia a máme zážitky do konca života."

Viac o téme: Slovensko 18 Kanada 18 Dalibor Dvorský Tibor Tartaľ Maxim Štrbák Daniel Jenčko