Organizátori MS potešili celé Slovensko: Dvorský prekonal Gáboríka a dočkal sa veľkej pocty

Dalibor DvorskýDalibor Dvorský Zdroj: TASR/Milan Kapusta

BAZILEJ - Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský sa dostal do All Star tímu na MS hráčov do 18 rokov vo Švajčiarsku.

Po nedeľnom finálovom stretnutí o tom informovali organizátori šampionátu. Dvorský bol s 13 bodmi (8+5) v siedmich dueloch najproduktívnejší hráč slovenského tímu, ktorý obsadil konečnú štvrtú priečku.

Dvorský skončil v produktivite MS celkovo na šiestej pozícii a prekonal doterajšie 11-bodové slovenské maximum krajanov Mariána Gáboríka (1999) a Maxima Čajkoviča (2018) z predchádzajúcich šampionátov tejto vekovej kategórie.

Najviac nazbieral americký útočník Will Smith, s 20 bodmi (9+11) iba o jeden zaostal za historickým rekordom Rusa Nikitu Kučerova z roku 2011. Vyhlásili ho aj za najužitočnejšieho hráča šampionátu. Dostal sa aj do All Star tímu a získal i cenu pre najlepšieho útočníka MS, informoval web IIHF.

Ďalší Slovák Juraj Pekarčík bol s 10 bodmi (3+7) v tabuľke produktivity na MS dvanásty, Adam Cedzo s 8 bodmi (š+5) sedemnásty.

Najlepší hráči MS na jednotlivých postoch /podľa direktoriátu IIHF/:

najlepší brankár: Noah Erliden (Švéd.)
najlepší obranca: Axel Sandin Pellikka (Švéd.)
najlepší útočník: Will Smith (USA)
      
All Star tím /podľa zástupcov médií/:

Noah Erliden - Axel Sandin Pellikka (obaja Švéd.), Cole Hutson - Will Smith (obaja USA), Dalibor DVORSKÝ (SR), Otto Stenberg (Švéd.)

najužitočnejší hráč MS (MVP): Will Smith (USA)

Viac o téme: Will Smith Slovensko 18 Dalibor Dvorský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy