Slovenský brankár po krutom boji o bronz s Kanadou: Mrzí to, ale turnaj bol nezabudnuteľný!

Samuel Urban Samuel Urban Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BAZILEJ - Ani veľmi dobrý výkon a 37 zákrokov brankára Samuela Urbana nepomohli našim mladým hokejistom k výhre nad Kanadou na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov a zisku bronzu.

Slováci prehrali 3:4 v predĺžení a na ďalšiu medailu si budeme musieť počkať najmenej ďalší rok. Naposledy sme získali cenný kov v roku 2003 na šampionáte v Jaroslavli, kde skončilo druhé.

"Emócie tam ešte sú, nás to určite mrzí. Je ale pravda, že na to Slovensko čakalo veľa rokov. Bolo to aj vidieť, fanúšikovia nás hnali dopredu za akéhokoľvek stavu. Tým fanúšikom sa musím poďakovať. Myslím si, že na tento turnaj nezabudneme," povedal Urban novinárom.

Práve divácka kulisa bola na zápasoch Slovenska vo vyraďovacej časti početná. "Je neskutočné cítiť tú podporu, aj keď to nevyšlo podľa predstáv. Fakt je niečo neskutočné, že tam tí fanúšikovia zostali a stále nás podporovali," vrátil sa k divákom Urban.

Rozhodol jeden gól

Na strely síce zvíťazili Kanaďania 41:29, ale Slováci s nimi odohrali vyrovnanú partiu. Súboj o bronz bol prehliadkou šancí na oboch stranách. "Myslím si, že sa bolo na čo pozerať, hralo sa neustále hore-dole, oba tímy mali veľa šancí. Ako to už v takýchto zápasoch býva, rozhodol jeden gól," konštatoval slovenský brankár.

Strelecká permanencia mu ale podľa jeho slov vyhovovala. "Myslím si, že pre brankára je lepšie, keď má viac práce. Rastie mu sebavedomie, má väčší pokoj, ako keby na neho išli tri štyri strely za tretinu. Určite to bola pre mňa výhoda, že som si ten puk viackrát chytil," poznamenal Urban.

Najmä v predĺžení za stavu 3:3 nebola núdza o samostatné úniky. Rozhodujúci gól Macklina Celebriniho tiež padol pri súboji jeden na jedného. Podľa Urbana ale nehrá úlohu, ktorý hráč sa proti nemu práve rozbehol.

"Ja hráča vidím hlavne spredu, je mi jedno, čo má napísané zozadu. Všetci hráme za jedno logo. Ja som na to, aby som chytal. Som rád, že tímu dokážem pomôcť svojimi zákrokmi," uviedol.

Tušili, ako uspieť proti favoritovi

S kanadským výberom sa Slovensko stretlo už v základnej časti. Hoci duel prehralo 3:4, tak mali zámorskí mladíci najmä v závere čo robiť, aby udržali víťazstvo. Slováci preto tušili, ako uspieť proti favoritovi.

"Boli tam možno nejaké výhody, že sme vedeli, na čo si máme dávať pozor. Poznali sme nejaké ich signály a vedeli, kde majú slabiny. Vychádzalo nám všetko, čo sme si povedali," povedal Urban.

Napriek predpokladom postúpil práve výber Tibora Tartaľa až medzi elitnú štvorku a túžba po dotiahnutí šampionátu až k medaile bola veľká. "Myslím si, že sme boli veľmi dobre motivovaní a chceli sme zápas zvládnuť. Čakalo sa tu na niečo podobné dlhé roky. Nebola teda potrebná nejaká extra motivácia. Všetci sme vedeli, o čo hráme," dodal Urban.

Viac o téme: Slovensko 18 Kanada 18 Samuel Urban
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy