V Bratislave to vrelo! Čepo zdvíhal zo sedadiel, Ryšavý sa vrátil a Keita odchádzal ťažší

Losene Keita sa stal dvojnásobným šampiónom Losene Keita sa stal dvojnásobným šampiónom Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Organizácia Oktagon MMA sa predstavila po roku 2021 znova v Bratislave s turnajom, v ktorom sa rozhodlo o držiteľovi opasku dočasného šampióna perovej váhy. Tým sa stal Losene Keita, ktorý po dominantnom výkone ukončil v štvrtom kole Jakuba Tichotu a získal druhý opasok organizácie, keďže aktuálne je rovnako šampiónom ľahkej váhy.

Medzi najväčšie highlighty organizácie bude rozhodne patriť súboj Vlasta Čepa s Ionom Taburceanuom, v ktorom srbský bombardér zvíťazil po náročnom súboji v druhom kole a zaistil si už dvanáste profi-víťazstvo, po ktorom do klietky prišiel jeho rival Matej Peňáz, ktorý potvrdil, že ich spoločný súboj uvidíme. Malo by sa tak stať podľa organizácie na ďalšom turnaji Oktagonu v Bratislave, konkrétne 7.10.2023.

Darilo sa aj ďalšiemu zverencovi Spartakus Fight Gym. Karol Ryšavý zvíťazil po atraktívnom priebehu zápasu nad Matoušom Kohoutom na body. Tesne po súboji nechýbala jeho už tradičná oslava s pivom v ruke, ktoré si vychutnal priamo na klietke. Karol naznačil, že po tejto výhre sa znova koncentruje na zisk titulu v organizácii. Po zlomenine čeľusti, ktorú utrpel v súboji s Vladom Lengálom je tak prezývaný "Bomby" späť a fanúšikovia sa tešia na jeho ďalší súboj. 

Nedarilo sa tentoraz talentovanému Romanovi Paulusovi, ktorý prehral na body s Nikom Samsonidzem v rámci prvého zápasu na hlavnej karte Oktagon 42. V prvom zápase večera sa predstavil Marek Bartl, ktorý súhlasil so zmenou súpera a pravidiel boja. Pôvodne mal nastúpiť proti Selimovi Topuzovi v MMA, po zranení Topuza ale súhlasil s výzvou v podobe Oleho Magnora, ktorému vypadol rovnako súper. 

Po strhujúcom priebehu, ktorý prebiehal podľa pravidiel Oktagon Underground zvíťazil Bartl na body a pripísal si druhý triumf po sebe, keďže na Oktagon 39 zvíťazil nad Kevinom Hangsom v prvom kole na KO. Z česko-slovenských borcov sa darilo aj Jakubovi Dohnalovi, ktorý si poradil s Britom Callumom Mullenom na body. 

Ďalší turnaj organizácie je naplánovaný na 20.5.2023, uskutoční sa v O2 Aréne v Prahe a hlavný zápas zaobstará dvojica Patrik Kincl a Karlos Vémola. Okrem očakávanej odvety sa fanúšikovia môžu tešiť na druhé kolo miliónového projektu Tipsport GameChanger, v ktorom sa v hlavom meste Česka predstaví David Kozma, Alex Lohoré, Van Suijdam a Glismann. 

Viac o téme: Oktagon MMA Karol Ryšavý Vlasto Čepo Marek Bartl Losene Keita
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/oktagonmma
  • Zdroj: Športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy