Jeden von, dvaja dnu: Kometa Brno urobila rošády so slovenskými hokejistami

Marek Čiliak v bránke Komety BrnoMarek Čiliak v bránke Komety Brno Zdroj: Profimedia

BRNO - Slovenskí hokejisti Tomáš Marcinko a Lukáš Cingel sa stali novými posilami Komety Brno.  Účastník českej najvyššej súťaže o tom informoval na oficiálnej stránke klubu. V tíme naopak skončil brankár Marek Čiliak.

Skúsený 35-ročný Marcinko pôsobil od sezóny 2017/2018 v Třinci, s ktorým získal štyri tituly majstra českej republiky za sebou. Po narodení syna však chce byť bližšie k rodine, doma má okrem manželky aj dcérku.

"Uplynulé mesiace boli náročné, keďže sa nám narodil aj synček. Rodina mi veľmi chýba a aj ja im. Preto sme sa to snažili riešiť najvhodnejším spôsobom aj po logistickej stránke. Prišla táto možnosť, dostal som ponuku z kvalitného tímu, je to pre mňa ďalšia nová výzva," uviedol Marcinko.

Cingel odohral predchádzajúcich šesť sezón za Hradec. Jeho mužstvo v nedávno skončenom ročníku prehralo vo finále proti Třincu 2:4 na zápasy. Tridsaťročný center však nenastúpil pre zranenie. Predtým pôsobil tri roky v Sparte a hral aj za Lev Praha v KHL.

Tridsaťtriročný Čiliak sa vrátil do klubu minulý rok po odchode z Popradu. V sezónach 2016/17 a 2017/18 získal s Brnom majstrovské tituly.
 

Viac o téme: Tomáš Marcinko Marek Čiliak Lukáš Cingel HC Kometa Brno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy