Rozhodnutie, ktorým si zavrel dvere do reprezentácie: Aj český obranca bude naďalej pôsobiť v KHL

Kapitán Vladivostoku Libor Šulák (vpravo) a Alexander Radulov v súbojiKapitán Vladivostoku Libor Šulák (vpravo) a Alexander Radulov v súboji Zdroj: Profimedia

OMSK - Český hokejový obranca Libor Šulák bude aj v budúcej sezóne pôsobiť v Kontinentálnej lige. Z Vladivostoku sa presunie do Omsku, s ktorým podľa klubového webu podpísal dvojročnú zmluvu.

Dvadsaťdeväťročný Šulák patril ešte v predchádzajúcej sezóne do reprezentačného kádra Česka a štartoval aj na olympijských hrách v Pekingu. Do KHL sa vlani v lete vrátil napriek invázii Ruska na Ukrajinu a pokračujúcemu vojnovému konfliktu, čo mu dvere do národného tímu zatvorilo.

Vo Vladivostoku, za ktorý hral už v sezóne 2021/22, bol dokonca kapitánom. Vrátane play off odohral 79 stretnutí a pripísal si 42 bodov za 15 gólov a 27 asistencií.

"Náš tím potrebuje obrancu na presilovky s dobrou strelou a nahrávkou. Podpísaním zmluvy so Šulákom máme tento problém vyriešený. Libor bol v Admirale skutočným lídrom, dával kľúčové góly a motivoval ostatných hráčov na ľade aj v kabíne. Z hráčov s ruským pasom na túto pozíciu nikto zodpovedajúci na trhu nebol," uviedol generálny manažér Avangardu Anton Kurjanov.

Viac o téme: Avangard Omsk Libor Šulák HC Vladivostok
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy