Na lavičke nahradil dvojnásobného majstra: Volejbalisti Komárna spoznali meno nového kouča

Na snímke volejbalisti KomárnaNa snímke volejbalisti Komárna Zdroj: TASR – Milan Drozd

BRATISLAVa - Novým trénerom mužského extraligového volejbalového klubu Rieker UJS Komárno sa stal Richard Vlkolinský, ktorý na lavičke dvojnásobného majstra (2021, 2022) nahradil Gabriela Chochoľaka.

O príchode 54-ročného trénera informoval klub z juhu Slovenska na svojich sociálnych sieťach. Vlkolinský pôsobil v uplynulých dvoch sezónach na lavičke českého extraligistu VK Ostrava, klub z Moravy s ním vo februári rozviazal zmluvu.

Bývalý hráč Prešova Vlkolinský zbieral najväčšie trénerské úspechy v Chemese Humenné, ktorý priviedol k trom majstrovským titulom (2008, 2010, 2014). Predtým rviedol aj mužov Prešova a ženy Žiaru nad Hronom a v rokoch 2015 - 2021 trénoval mužov VK KDS-Šport Košice, s ktorými získal striebro (2019) a bronz (2016) v extralige a získal Slovenský pohár (2019).

V minulosti krátko viedol reprezentáciu mužov SR do 20 rokov a bol asistentom Mareka Kardoša pri slovenskej mužskej reprezentácii.

Komárno po dvoch majstrovských tituloch za sebou nezískalo v sezóne 2022-23 žiadnu trofej. Vo finále Slovenského pohára prehralo s VK MIRAD UNIPO Prešov a v extralige obsadilo konečné štvrté miesto.

Viac o téme: Rieker UJS Komárno Richard Vlkolinský Gabriel Chochoľak
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy