Rušno pred MS vo futbale, Infantino prešiel do útoku: Rázny odkaz veľmociam! Hrozí totálne fiasko

Predseda medzinárodnej federácie FIFA Gianni InfantinoPredseda medzinárodnej federácie FIFA Gianni Infantino Zdroj: SITA/AP/Jorge Saenz

ŽENEVA - Predseda medzinárodnej federácie FIFA Gianni Infantino pohrozil európskym futbalovým veľmociam, že ich obyvatelia neuvidia zápasy tohtoročných majstrovstiev sveta žien, pokiaľ nevylepšia svoje ponuky za vysielacie práva.

Turnaj v Austrálii a na Novom Zélande sa začne 20. júla a práva na televízne prenosy stajne stále nemajú Británia, Španielsko, Taliansko, Nemecko a Francúzsko. Doterajšie ponuky z týchto krajín označil Infantino za facku futbalistkám a ženám na celom svete.

Nepredáme to pod cenu

"Aby to bolo jasné, našou morálnou a zákonnou povinnosťou je nepredať majstrovstvá sveta futbalistiek pod cenou," povedal Infantino na rokovaní Svetovej obchodnej organizácie v Ženeve.

"Takže pokiaľ naďalej nebudú ponuky v správnej výške, budeme nútení šampionát v krajinách európskej veľkej päťky nevysielať," vyhlásil.

Podľa neho vysielacie spoločnosti z týchto krajín ponúkli za práva čiastky od jedného do desať miliónov dolárov dolárov. Pritom za vysielacie práva na MS mužov platí 100 až 200 miliónov dolárov.

Brazílčanka Marta dvoma gólmi Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

Veľký časový rozdiel, kvôli ktorému sa zápasy budú hrať dopoludnia SELČ, nie je podľa Infantina argumentom pre nízke ponuky. "Možno to v Európe nebude v hlavnom čase, ale stále je to o 9:00 alebo 10:00, čo je celkom rozumná doba," uviedol šéf FIFA.

Predchádzajúce MS futbalistiek v roku 2019 vo Francúzsku, kde získali titul štvrtýkrát Američanky, sledovalo podľa informácií FIFA na rôznych platformách 1,12 miliardy divákov.

Viac o téme: FIFA Gianni Infantino
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy