Na stredných tratiach u nás nemá konkurenciu: Gajanová po úspešnej príprave odštartuje sezónu

Slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová Slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Aktuálne najrýchlejšia slovenská bežkyňa na stredných tratiach Gabriela Gajanová si pochvaľuje prípravu pred nadchádzajúcou atletickou sezónou pod otvoreným nebom. Prvý ostrý štart ju čaká 18. mája na mítingu vo švajčiarskom Langenthali.

Gajanová potvrdila nárast výkonnosti na marcových halových ME v Istanbule, kde zabehla na osemstovke národný rekord 2:01,70 min a iba o jedinú priečku jej ušiel postup do finále. Zverenka švajčiarskeho trénera Louisa Heyera následne absolvovala kvalitnú prípravu v Juhoafrickej republike.

"Zdravíčko drží, tréningy sme absolvovali podľa plánu. Tento týždeň sa chystám na ďalšie sústredenie do Švajčiarska, ktoré už bude finálne pred sezónou. V Langenthali ma na úvod čaká štart na trati 600 m," povedala Gajanová podľa Top Athletics.

Na osemstovke pobeží prvýkrát v sezóne 28. mája v nemeckom Rehlingene. Ďalšie štarty pridá 31. mája v Montreuile vo Francúzsku a potom 3. júna v nórskom Bergene. Všetko ide o strieborné mítingy World Athletics Continental Tour.

Viac o téme: Gabriela Gajanová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy