Trápenie Realu Madrid nemá konca, Barcelona na prahu titulového úspechu

Sklamaní hráči Realu MadridSklamaní hráči Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

BARCELONA - Futbalisti Realu Madrid prehrali v utorkovom zápase 33. kola španielskej La Ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 0:2 a ich už len teoretická šanca na zisku titulu klesla na minimum.

Päť duelov pred koncom súťaže strácajú na prvú Barcelonu štrnásť bodov, pričom v hre ich ostáva už len pätnásť.

Domáci sa dostali do vedenia v 47. minúte zásluhou japonského útočníka Takefusu Kuba. Real prišiel v 61. minúte o Daniho Carvajala, ktorý videl druhú žltú kartu a San Sebastian využil presilovku päť minút pred koncom, keď pridal druhý gól Ander Barrenetxea.

"Biely balet" môže prísť už v stredu aj o druhé miesto v tabuľke, v prípade, že jeho mestský rival Atletico vyhrá doma nad Cadizom, preskočí ho o bod.

Katalánci nezaváhali a idú si pre titul

O jediný gól duelu sa postaral v 85. min Jordi Alba po deviatich minútach pobytu na trávniku. Katalánci maju na čele pred Realom Madrid náskok 14 bodov a odohrali o zápas viac.

Gólový hrdina Jordi Alba Galéria fotiek (8) Gólový hrdina Jordi Alba a Pedri oslavujú víťazný gól Barcelony Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

Elche prehralo v Almerii 1:2 a ako prvý tím súťaže definitívne zostúpil. V La Lige strávil tri sezóny. Za Almeriu nenastúpil Martin Šviderský pre zranenie kolena.