Blaugranas, už pomaly chlaďte sladučký šampus: Titul sa blíži, Carlovci vybuchli na Anoete

Gólový hrdina Jordi Alba a Pedri oslavujú víťazný gól BarcelonyGólový hrdina Jordi Alba a Pedri oslavujú víťazný gól Barcelony Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

MADRID - Futbalisti FC Barcelona môžu osláviť zisk prvého titulu od roku 2019 už v najbližšom ligovom zápase. Zverenci Xaviho Hernandéza majú po utorkových dueloch 33. kola na čele už 14-bodový náskok pred druhým Realom Madrid a do konca súťaže zostáva len päť kôl.

"Biely balet" sa tak už naplno sústredí na iné dve súťaže, v ktorých má stále reálnu šancu na prvenstvo. Už v sobotu ho čaká finále Copa del Rey proti Osasune a v utorok prvé semifinále Ligy majstrov doma s Manchestrom City.

Špeciálny tím Carla Ancelottiho

"Som si istý, že v najbližších dvoch zápasoch uvidíme úplne iný tím, plne motivovaný a sústredený. Mužstvo, ktoré bude prakticky 100% pripravené vyhrať Kráľovský pohár a bojovať o postup do finále Ligy majstrov. Samozrejme, motivácia nie je ako svetlo, že ju stačí zapnúť, ale tento tím je v tomto ohľade celkom špeciálny," povedal tréner Carlo Ancelotti.

Tréner Realu Madrid Carlo Galéria fotiek (8) Sklamaný Carlo Ancelotti opúšťa Anoetu Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

Ten nemohol v utorkovom zápase v San Sebastiane počítať s potrestanými Viníciusom Júniorom, Eduardom Camavingom a ani so zranenými Ferlandom Mendym a Lukom Modričom. Kanonier Karim Benzema dostal voľno a to všetko sa prejavilo na slabom ofenzívnom výkone jeho mužstva. K tomu sa pridali aj chyby v obrane a tak sa z triumfu 2:0 tešili domáci.

Tí sa dostali do vedenia v 47. minúte po obrovskej chybe Edera Militaa, ktorú využil bývalý hráč Realu Takefusa Kubo. Hostia prišli v 61. minúte o Daniho Carvajala, ktorý videl druhú žltú kartu, a San Sebastian využil presilovku päť minút pred koncom, keď pridal druhý gól Ander Barrenetxea.

"Biely balet" môže prísť už v stredu aj o druhé miesto v tabuľke, v prípade, že jeho mestský rival Atletico vyhrá doma nad Cadizom, preskočí ho o bod.

Niet čas hádzať flintu do žita

"Prvá polovica bola dobrá, ale potom sme im darovali gól a odvtedy to bolo veľmi ťažké. Druhý polčas sme začali zle. V uplynulých dueloch v La Lige sme prišli o konzistentnosť a naše výkony sa naozaj zhoršili. Našťastie, stále sme v ďalších dvoch súťažiach a dúfajme, že si v nich napravíme chuť tejto sezóny," uviedol Ancelotti pre klubovú stránku.

Sklamaní hráči Realu Madrid Galéria fotiek (8) Tak čo, Realisti, bude aspoň ďalšia Liga majstrov? Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

V najbližších dvoch zápasoch by mal mať k dispozícii už takmer kompletný káder. "Hrať nebude Mendy, ale zvyšok sa viac-menej dá dokopy. Valverde, Benzema budú pripravení, trénoval aj Modrič, cíti sa dobre. Zotavuje sa, ale nebudeme nič riskovať," dodal.

San Sebastian si vďaka triumfu upevnil štvrtú priečku, ktorá zaručuje účasť v Lige majstrov. Má osembodový náskok pred Villarrealom, ktorý má k dobru stredajší duel vo Valencii. Tréner Imanol Alguacil získal v desiatich dueloch proti Realu Madrid už dvanásť bodov (3-3-4) a San Sebastian si pripísal prvý ligový triumf nad týmto súperom od mája 2019.

Madridčania prehrali šesť z uplynulých jedenástich duelov La Ligy na ihriskách súperov (4-1-6), rovnaké číslo pritom predtým zaznamenali v 58 stretnutiach (40-12-6). San Sebastian nazbieral v štyroch dueloch desať z 12 možných bodov.

Zostrih zo zápasu Real Sociedad - Real Madrid (2:0) nájdete na TOMTO ODKAZE.

Grandiózny večer na Anoete

"Hráči odviedli obrovskú prácu s loptou i bez nej. Dosiahli sme náš cieľ a zdolali sme Real Madrid, sú to veľmi dôležité tri body. Mali sme lepšie šance a využili sme ich," uviedol Alguacil.

Hráči Realu Sociedad oslavujú Galéria fotiek (8) Golaso, Sociedad! Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

Barcelona nastúpila v utorok o pár hodín skôr a svoj domáci duel s Osasunou zvládla, i keď sa triumf 1:0 nerodil ľahko. O jediný gól sa postaral až v 85. minúte Jordi Alba po deviatich minútach pobytu na trávniku.

Katalánci pritom hrali od 26. minúty v početnej výhode a tréner hostí Jagoba Arrasate nechal pred pohárovým finále odpočívať niekoľko hráčov. Barcelona môže spečatiť titul v najbližšom zápase, triumfom v mestskom derby s Esapynolom, ktoré je na programe 14. mája. Na istotu trofeje potrebuje získať už len dva body.

"Je to obrovský krok vpred, no musíme ešte počkať. V tomto zápase sme dosť trpeli, minuli sme niekoľko čistých šancí. A potom prišiel Jordiho gól," povedal Xavi po víťazstve.

Zostrih zo zápasu FC Barcelona - CA Osasuna nájdete na TOMTO ODKAZE.

Viac o téme: Španielsko Carlo Ancelotti FC Barcelona Real Madrid Real Sociedad Xavi Hernández La Liga