VIDEO Inter bez Škriniara totálne potupil domáci Hellas, Gyömbér musel striedať po pár minútach

Zranený Norbert Gyömbér opúšťa hraciu plochuZranený Norbert Gyömbér opúšťa hraciu plochu Zdroj: Profimedia

RÍM - Futbalisti rímskeho Lazia zvíťazili v stredajšom domácom zápase 33. kola talianskej Serie A nad Sassuolom Calcio 2:0 a udržali si druhé miesto v tabuľke.

Triumfom zároveň oddialili majstrovské oslavy SSC Neapol. Suverénny líder súťaže môže spečatiť zisk tretieho titulu v klubovej histórii už vo štvrtok na ihrisku Udinese Calcio a to v prípade, že neprehrá.

Slovenský reprezentant Norbert Gyömbér nedohral v drese Salernitany, ktorá v stredajšom stretnutí remizovala s Fiorentinou 3:3. Tridsaťročný obranca nastúpil v základnej zostave domácich, no pre zranenie striedal už v 14. minúte. V drese Salernitany sa hetrikom zaskvel senegalský útočník Boulaye Dia. Jeho tím sa vzdialil od pásma zostupu, päť kôl pred koncom sezóny má pred osemnástym Hellasom Verona osembodový náskok.

Inter zdemoloval Veronu

Na štvrtom mieste sa udržal milánsky Inter po hladkom triumfe 6:0 na pôde Hellasu, pod ktorý sa dvoma gólmi podpísali kanonieri Edin Džeko a Lautaro Martinez. V drese domácich vybehol na trávnik od začiatku druhého polčasu slovenský reprezentant Ondrej Duda, Milan Škriniar nefiguroval na súpiske Interu pre zranenie.

Nečakané zakopnutie majstra

V ďalšom stretnutí si Juventus Turín poradil s Lecce vďaka gólom Leandra Paredesa a Dušana Vlahoviča 2:1 a zastavil sériu štyroch ligových zápasov bez víťazstva. V tabuľke je tretí s jednobodovou stratou na Lazio. Milánske AC iba remizovalo doma s predposledným Cremonese 1:1, aspoň bod pre "rossoneri" zachránil v nadstavenom čase Junior Messias.