Zúrivý náklad Mourinha, najradšej by zmlátil rozhodcu: Nemohol som sa na neho ani pozrieť!

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MONZA/RÍM - Tréner futbalistov AS Rím José Mourinho ostro kritizoval rozhodcu po remíze 1:1 v Monze v stredajšom stretnutí 33. kola talianskej ligy. Hlavný arbiter Daniele Chiffi je podľa portugalského kouča tým najhorším rozhodcom, na ktorého v kariére narazil.

Taliansky zväz už kvôli tomu začal s Mourinhom disciplinárne konanie.

Rimanov poslal do vedenia v 24. minúte Stephan El Shaarawy, za štvrť hodiny vyrovnal Luca Caldirola. V piatej minúte nastavenia bol vylúčený hosťujúci Zeki Celik po druhej žltej karte. AS sa prepadol na siedme miesto tabuľky, mimo pohárové priečky.

"Toto bol najhorší rozhodca, ktorého som počas celej kariéry stretol. Verte mi, pretože som mal čo do činenia s mnohými zlými rozhodcami. Keď obvykle hovorím o rozhodcoch, tak je to preto, že priamo ovplyvňujú hru. V tomto prípade to asi neplatí," povedal Mourinho v televíznom rozhovore.

"Ale on je hrozný, s nikým nenadväzuje žiadne ľudské spojenia, chýba mu empatia a udelí červenú kartu hráčovi, ktorý sa pošmykne, pretože je v nastavenom čase vyčerpaný," doplnil šesťdesiatročný tréner.

Podľa neho je v moci niektorých iných talianskych klubov odmietnuť Chiffiho delegáciu na svoje zápasy. "Bohužiaľ, toto je ďalší znak slabosti AS Rím. Nemáme silu ostatných klubov, ktoré môžu povedať, že nechcú tohto rozhodcu. Ani to nie je v našej DNA," vyhlásil Mourinho.

V Monze dostal žltú kartu v 35. minúte a v závere sa bál, že bude vylúčený. "Dvadsať alebo tridsať minút pred koncom som úplne prestal koučovať, pretože som vedel, že mi dá červenú kartu za čokoľvek," podotkol bývalý kouč Porta, Chelsea, Realu Madrid, Interu Miláno alebo Manchestru United.

V aktuálnom ročníku Serie A už bol trikrát vylúčený za konflikty s rozhodcami. "Hrozne som chcel niečo povedať, ale nemôžem si dovoliť dostať červenú kartu a byť bez svojich hráčov. Preto som tak skoro odišiel z ihriska, nechcel som sa naňho (Chiffiho) ani pozrieť," uviedol Mourinho.

"Nie som hlúpy. Mal som pri zápase zapnutý mikrofón a nahrával si všetko od chvíle, keď som opustil šatňu, až do okamihu svojho návratu do kabíny. Musím sa chrániť," dodal rodák zo Setúbalu.

Viac o téme: José Mourinho AS Rím Daniele Chiffi
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Serie A
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy