Čechov delilo od výhry len 23 sekúnd: Nezlomní Fíni ukázali, ako sa otáčajú zápasy

Fínsky hokejista Harri Pesonen sa teší po strelení góluFínsky hokejista Harri Pesonen sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

BRNO - Fínski hokejisti zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta nad Českom 3:2 po predĺžení.

Duel v rámci Českých hokejových hier v Brne rozhodol v 63. minúte svojím druhým gólom útočník Harri Pesonen po tom, čo "Suomi" vyrovnali 23 sekúnd pred koncom tretej tretiny. V druhom stretnutí turnaja vyhrali Švédi v Göteborgu nad Švajčiarskom 2:0 aj vďaka dvom presilovkovým zásahom Lucasa Raymonda.

Druhý usporiadateľ MS Lotyšsko zvíťazilo v prípravnom stretnutí nad Dánskom 6:3. Tri góly a asistenciu zaznamenal Kaspars Daugavinš. Slovinsko zdolalo Maďarsko 4:2. Slovensko sa stretne v základnej B-skupine v Rige s Lotyšmi, Slovincami, Švajčiarmi aj Čechmi.

České hokejové hry:

Brno
Fínsko - Česko 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 18. Pesonen, 60. Ruohomaa, 63. Pesonen - 49. Knot, 56. Červenka

Göteborg
Švédsko - Švajčiarsko 3:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 6. a 53. Raymond, 58. Nylander

prírpava:
Maďarsko - Slovinsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 9. Vincze, 35. Gallo - 10. Tomaževič, 18. Drozg, 58. Čimžar, 59. Gregorc

Dánsko - Lotyšsko 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Góly: 23. Wejse, 45. Jensen, 51. Andersen - 9. Daugavinš, 13. Čukste, 16. Dzierkals, 32. Daugavinš, 34. Abols, 56. Daugavinš

Viac o téme: Česko Fínsko České hry