Vlhovej súperka nečakane ohlásila odchod: Koniec kariéry! Neuveríte, kam má namierené

Rakúska lyžiarka Ramona SiebenhoferováRakúska lyžiarka Ramona Siebenhoferová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

VIEDEŇ - Rakúska lyžiarka Ramona Siebenhoferová sa rozhodla v 31 rokoch ukončiť profesionálnu kariéru a bude sa venovať policajnej práci.

Rakúska reprezentácia v alpskom lyžovaní tak prišla po Nicole Schmidhoferovej, ktorá sa rozlúčila už po finále Svetového pohára, o ďalšiu dlhoročnú oporu.

"Už sa teším na novú životnú etapu," povedala Siebenhoferová s tým, že v polovici roka nastúpi ako policajtka v Murau. O odchode uvažovala od marcového finále SP v Soldeu a k ďalšiemu pokračovaniu lyžiarskej kariéry už nenašla motiváciu. "Dopriala som si trochu času, ale aj s odstupom musím povedať, že už nie som pripravená podriaďovať celý svoj život lyžovaniu," konštatovala víťazka dvoch pretekov Svetového pohára.

V elitnom seriáli Siebenhoferová debutovala v decembri 2009 v obrovskom slalome. Všetky umiestnenia na stupňoch víťazov ale oslavovala v zjazde. Oba triumfy vybojovala v dvoch dňoch po sebe v Cortine d'Ampezzo v januári 2019.

Dvakrát štartovala na olympijských hrách a štyrikrát na majstrovstvách sveta, veľkú medailu ale nezískala. Na MS boli jej maximom dve štvrté miesta. V Aare 2019 jej bronz z kombinácie utiekol o štyri stotiny.

Viac o téme: Ramona Siebenhoferová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy