Potvrdené a spečatené! Fantastická správa pre Petru Vlhovú a celé Slovensko

Dojatá Petra Vlhová po triumfe v obrovskom slalome počas SP v JasnejDojatá Petra Vlhová po triumfe v obrovskom slalome počas SP v Jasnej Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Alpská komisia Medzinárodnej lyžiarskej federácie v piatok definitívne schválila zaradenie pretekov Svetového pohára v Jasnej do kalendára v nadchádzajúcej sezóny.

Na Kongrese FIS v chorvátskom Dubrovniku určili aj termín inšpekcie, ktorá parametre plánovaného dejiska pretekov SP (20.-21. januára 2024) skontroluje už v júni (26.-27.6.). Informácie potvrdil Zväz slovenského lyžovania.

Prvýkrát v samostatnej histórii sa preteky SP išli v roku 2016. Lyžiarky sa v Nízkych Tatrách predstavili najprv v slalome. Obrovský slalom museli vtedy pre silný vietor preložiť zo soboty 5. marca na pondelok 7. marca a triumfovala v ňom Rakúšanka Eva-Maria Bremová. Deň predtým v slalome zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová, tretia skončila Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová bola na deviatom mieste.

V roku 2021 sa Svetový pohár vrátil do Jasnej. V sobotu 6. marca slalom opäť vyhrala Shiffrinová, pred Vlhovou. Liptáčka na domácich svahoch však triumfovala v emotívnom nedeľnom obrovskom slalome. Podujatie sa bude po ôsmich rokoch konať bez obmedzení, keďže predošlú edíciu poznačila pandémia koronavírusu.  

Viac o téme: Petra Vlhová FIS Jasná
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy