Vrásky na čele fanúšikov Rafu Nadala: Nepríjemné rozhodnutie, ale nedalo sa inak

Rafael Nadal Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

RÍM - Španielsky tenista Rafael Nadal sa odhlásil z antukového turnaja ATP Masters 1000 v Ríme (7.-14. mája). Podujatie vo Foro Italico malo byť pre neho súčasť prípravy na grandslamový Roland Garros, ktorý odštartuje v Paríži 22. mája.

Nadal absentuje v turnajovom kolotoči pre problémy s bedrovým kĺbom. Posledný súťažný zápas odohral v januári, keď v 2. kole Australian Open v pozícii obhajcu titulu prehral s Američanom Mackenziem McDonaldom. Informovala o tom agentúra AFP.

"Hoci v posledných dňoch došlo k zlepšeniu, tak tréningový výpadok je príliš veľký. A pretože mi chvíľu bude trvať, kým sa do toho zase dostanem, musím dať prednosť príprave," uviedol Nadal.

"Veľmi ma to bolí, že vynechám ďalší turnaj, ktorý výrazne ovplyvnil moju profesionálnu kariéru. Talianski tifosi mi vždy prejavovali veľkú náklonnosť. V uplynulých mesiacoch som nebol schopný trénovať na najvyššej úrovni, v minulých dňoch však predsa len prišlo k zlepšeniu môjho zdravotného stavu, čo je pozitívny signál," napísal Nadal na sociálnych sieťach.

Viac o téme: Rafael Nadal ATP Masters 1000 v Ríme
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy