Žilinská nemohúcnosť opäť v celej kráse: Podbrezová vyhrala štvrtý vzájomný súboj v rade

Na snímke v popredí Roland Galčík (Žilina) a Marek Kristián Bartoš (Podbrezová) v súboji o loptuNa snímke v popredí Roland Galčík (Žilina) a Marek Kristián Bartoš (Podbrezová) v súboji o loptu Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili v piatkovom zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul na pôde MŠK Žilina 1:0.

V tabuľke si upevnili priebežné štvrté miesto, Žilinčania sú naďalej na šiestej priečke. Jediný gól zápasu strelil v 27. minúte stredopoliar Christophe Kabongo. Podbrezová zdolala Žilinu vo štvrtom ligovom zápase po sebe.

V úvode zápasu mali obe mužstvá dve sľubné šance skórovať, ale Ďuriš ani Bariš nevyužili svoje príležitosti. Podarilo sa to až Kabongovi v 27. minúte, keď sa po dlhom centri zbavil protihráča a obstrelil brankára Belka. Ďalší priebeh prvého polčasu priniesol viacero gólových príležitostí, ale bez úspešnej finálnej fázy.

Aj druhý polčas priniesol niekoľko nádejných situáciách na oboch stranách, no gól už nepadol ani v závere stretnutia, keď sa Žilinčan Kaprálik dostal do dvoch sľubných šancí.

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:1)
Gól: 27. Kabongo. Rozhodovali: K. Micheľ – Ferenc, Štrbo, ŽK: Sauer. Nemčík - Bariš, Talakov

Žilina: Belko - Minárik (60. Ndjeungoue), Stojčevski, Nemčík - Rusnák (76. Owusu), Iľko (60. Gidi), Sauer, Javorček - Kaprálik, Jambor, Ďuriš (71. Galčík)

Podbrezová: Rehák - Bartoš, Bakaľa, Oravec - Blahút, Ďatko (73. Šikula) , Faško (60. Špyrka), Bariš - Kováčik (60. Kukoľ), Kabongo (83. Masaryk), Sangare (60. Talakov)

Jaroslav Hynek, tréner (MŠK Žilina: "Začiatok zápasu sme mohli otvoriť gólom, čo sa nám nepodarilo. Podbrezová skvele zareagovala, po našej hrubej chybe v obrane išla do vedenia. Následne sme stratili presnosť a nastavenie ihriska. Striedania v druhom polčase nám trošku pomohli, Bari bol presnejší na ľavej strane.

Vytvárali sme si situácie, ktoré mohli viesť k otočeniu zápasu, ale medzihra nebola ideálna. Rehák podal skvelý výkon na hrane rizika, pomohli mu spoluhráči. Bolo vidieť, že chlapci chceli, boli sme však nepresní a v koncovke nám to nesadlo."

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Žilina dnes bola pripravená inak ako zvyčajne, robila nám problém, s Jamborom zatvárala priestor, čo nám robilo starosti. Prežili sme hneď v prvej minúte veľkú šancu. Trošku nám v prvom polčase trvalo, kým sme sa dostali do zápasu. Po vstrelenom góle sme však boli nebezpečnejším tímom.

Z druhého polčasu mám veľkú radosť, držali sme loptu, kontrolovali sme zápas, domácich sme nepustili do tlaku. Mali sme výborné individuálne výkony, Ivan Rehák dostal šancu, dnešný zápas bol odmena pre neho za servis pre Richarda Ludhu. Ceníme si, že sme v Žiline vyhrali, chceme byť na záver sezóny dobre pripravení a podávať takéto výkony."

Viac o téme: MŠK Žilina FK Železiarne Podbrezová