VIDEO Nuggets k triumfu nestačilo ani triple double Nikolu Jokiča: Celtics ukázali silu kolektívu

Nikola Jokič s loptouNikola Jokič s loptou Zdroj: TASR/AP/Matt York

NEW YORK - Basketbalisti Bostonu zvíťazili na palubovke Philadelphie 114:102 v treťom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie a vzali si späť výhodu domáceho prostredia.

V sérii vedú 2:1 na zápasy. Phoenix doma uspel proti Denveru v súboji mužstiev zo západu 121:114 a znížil stav série na 1:2.

Celtics ukázali silu svojho kolektívu, keď šesť jeho hráčov vrátane kompletnej základnej päťky skončilo v dvojciferných číslach. Ťahúňom bol Jayson Tatum s 27 bodmi a 10 doskokmi, Sixers nestačilo 30 bodov a 13 doskokov čerstvo zvoleného MVP ligy Joela Embiida. Nuggets k triumfu nestačilo ani triple double Nikolu Jokiča - 30 bodov, 17 doskokov i asistencií. Suns viedol Devin Booker so 47 bodmi, Kevin Durant pridal 39.

Boston v polovici duelu viedol o sedem bodov a po zmene strán nepustil domácich ani raz do vedenia. "Vedeli sme, že tu môžeme uspieť. Hrali sme proti skvelému súperovi v elektrizujúcej atmosfére. To nás však neprekvapilo. Chceme získať titul a v takom prípade musíme vedieť víťaziť vonku," skonštatoval Tatum podľa AFP.

Denver po polčase prehrával o 15 bodov, no duel zdramatizoval. Do vedenia sa však už v záverečnej štvrtine dostať nedokázal. "Neuspeli sme v oboch dueloch na palubovke súpera a tú našu sme si chceli uchrániť," vyhlásil Booker, ktorý v zápase  premenil 20 z 25 striel z poľa. "To je vysoká úspešnosť. To, ako sme ho bránili, sa nedá akceptovať. Musíme to zvládnuť lepšie," našiel príčinu neúspechu tréner Denveru Mike Malone.