Futbalisti Racingu Lens dýchajú hviezdam PSG na chrbát: Bolo to veľkolepé, nemám slov!

Futbalisti Racingu Lens sa tešia z výhryFutbalisti Racingu Lens sa tešia z výhry Zdroj: Profimedia

LENS - Futbalisti Racingu Lens dostali pod tlak úradujúceho majstra najvyššej francúzskej súťaže Paríž Saint-Germain. V priamom súboji o druhé miesto zdolali v sobotu Marseille 2:1 a na vedúci tím strácajú len tri body.

Parížania majú síce k dobru nedeľňajší zápas na pôde zostupujúceho Troyes, no pred týždňom zaváhali proti jedenástemu Lorientu, s ktorým prehrali 1:3.

Lens má v tejto sezóne výbornú formu na domácom ihrisku, zo sedemnástich zápasov nevyhral len dva, keď remizoval 1:1 s Lille a prehral 0:1 s Nice. Na Estadio Bollaert-Delelis ho čakajú ešte dva zápasy proti Reims a Ajacciu.

Skóre sobotňajšieho duelu otvoril v 42. minúte domáci Seko Fofana, ktorému vyšla strela z diaľky a víťazný gól strelil po hodine hry Lois Openda.

Je to zaslúžené

"Veľkolepé, nemám slov. Je to zaslúžené, no stále zostávajú štyri zápasy na to, aby sme sa posunuli čo najvyššie," povedal brankár domácich Brice Samba pre AFP.

"Toto nie je náhoda, vzhľadom na to čo sme dokázali od začiatku sezóny. A to je dobré. Náš tréner je najlepší, všetko vyriešil," dodal Samba.

V 88. minúte ešte znížil Dimitri Payet, no domáci si triumf udržali. "Vo futbale neexistujú zásluhy, nezáleží na tom, kto si zaslúži vyhrať. Dôležité je samotné víťazstvo," poznamenal tréner hostí Igor Tudor, ktorý kritizoval rozhodcu Clementa Turpina ohľadom neudelenia trestu pre Facunda Medinu, keď obranca domácich kopol loptu na jednu z lavičiek.

Mal guráž neuznať gól

Hostí tiež nahneval neplatný gól Alexisa Sancheza z ôsmej minúty, ktorý rozhodca odvolal pre sporný faul na Kevina Dansa. "V polčase som rozhodcovi povedal, že mal guráž neuznať gól, no na druhú žltú kartu pre Medinu už odvahu nenabral," povedal Tudor.

PSG je v nedeľňajšom stretnutí favorit, zaváhanie proti Troyes a absencia Lionela Messiho však dávajú Lensu nádej. Hviezdny Argentínčan obdržal od vedenia klubu 14-dňovú suspendáciu za nepovolenú cestu do Saudskej Arábie.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Olympique Marseille Racing Lens Ligue 1