Čechom generálka na MS nevyšla podľa predstáv: Po prehre sa obhajoby domáceho prvenstva nedočkali

Michal KempnýMichal Kempný Zdroj: Profimedia

BRNO - Hokejisti Švajčiarska sa stali víťazmi Českých hokejových hier v Brne. Prvenstvo na turnaji si zaistili víťazstvom 3:2 nad domácim výberom v záverečnom zápase podujatia. Víťazný gól Švajčiarska strelil v 46. minúte Marco Miranda.

Česi neobhájili vlaňajší triumf na turnaji a po prehre klesli v tabuľke na konečnú tretiu priečku. Druhí skončili Švédi, ktorí mali už pred podujatím isté prvenstvo v tohtosezónnej edícii Euro Hockey Tour. "Tri korunky" zdolali v nedeľu v severskom derby Fínov 4:3 po predĺžení vďaka gólu Pära Lindholma zo 62. minúty. "Suomi" skončili na poslednom 4. mieste.

České hokejové hry boli pre zúčastnené tímy záverečnou prípravou na MS v Tampere a Rige.

České hokejové hry:

Brno

Česko - Švajčiarsko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 1. Kempný, 41. Smejkal - 7. Haas, 33. Loeffel, 46. Miranda

Švédsko - Fínsko 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 13. Petersson, 37. Tömmernes, 57. Zetterlund, 62. P. Lindholm - 27. Hartikainen, 40. Suomela, 43. Oksanen