VIDEO Tréner Guľa si po šlágri so Slovanom nedával servítku pred ústa: Je to hanba!

Hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. a v pozadí tréner DAC Adrián GuľaHlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. a v pozadí tréner DAC Adrián Guľa Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 8. kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige na ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:2. "Belasí" si vďaka zisku troch bodov upevnili pozíciu na čele tabuľky.

Dve kolá pred záverom súťaže majú pred Dunajskou Stredou päťbodový náskok. O triumfe hostí rozhodol v nadstavenom čase druhého polčasu z pokutového kopu Vladimír Weiss ml.

Práve jeho provokatívne gesto následne vyvolalo hromadnú potýčku a okrem toho incidentu sme v zápase boli dvakrát svedkami aj zásahu VAR, čo po stretnutí pochopiteľne spomenul nahnevaný kormidelník domácich Adrián Guľa. 

Baviť sa po takomto zápase o rozhodcovi je hanba

"Jeden z najväčších rešpektov, ktoré mužstvo môže mať je, keď ho vytlieska celý štadión po prehre s rivalom. To, že sa po takomto zápase musíme baviť o rozhodcovi, je hanba. Viem, že sa to deje v zahraničí, v Lige majstrov, ale choďte sa pozrieť na záznam. Keď máme VAR a on sa ide pozrieť a povie nie, je to hanba," začal rozčertene domáci kouč.

"Spravil sa z rozhodcu Dohála precedens, ktorý je podľa mňa ´zatvorený v Alcatraze´. Z jedného človeka sa urobí precedens a teraz, v tak výbornom zápase, so skvelými hráčmi na ihrisku, rozhodne takto situáciu jeden človek," pokračoval Guľa.

"Je to veľká škoda, pretože nikto nehovorí, že by sme boli majstri, pretože ešte sú dve kolá, ale toto je situácia, o ktorej treba diskutovať a nie ju zametať pod koberec. Treba ju reálne pomenovať, treba pustiť záznamy, ktoré sa nepúšťajú na Voyo alebo v iných situáciách, keď hrá náš najväčší rival, vtedy sa nepúšťajú tieto záznamy. Ja už čakám, že bude čiernobiela televízia a to je to, čo mi prekáža," uzavrel svoju reakciu na posudzovanie sporných momentov v šlágri.

"Zápas roka pre obe mužstvá v danej situácii. Vyhrali sme v ťažkom zápase, náročnom prostredí, sme spokojní. Dunajská Streda hrala dobre, my sme spravili prvú chybu, keď sme inkasovali. Potom sa tím vrátil do zápasu. Prekombinovali sme trochu zostavu, zmenili sme systém zo 4-4-2 na 4-3-3 s Čakvetadzem viac v strede," zhodnotil šláger kola jeho náprotivok na lavičke Slovana Vladimír Weiss.

Weiss si chybu so synom vysvetlí

"Ďakujem ľuďom za skvelú kulisu, obom tímom za skvelý zápas. Boli tam veci, ktoré nemuseli byť, ale to už všetko patrí k veľkým zápasom vo futbale. Vyhrali sme, ale ešte nie je koniec. Upozornil som aj hráčov, že ešte nie je dôvod na oslavy. Vladova druhá žltá karta bola zbytočná, ale priniesol zápasu rozhodujúci moment, na ktorý som ho poslal, pretože nie je stopercentne fit. Chybu si s ním vysvetlím, ale je to on, v týchto rokoch ho už ťažko zmením, ale aj emócie a takéto veci patria k futbalu," vrátil sa k incidentu a vylúčeniu svojho syna Weiss. 

Viac o téme: Vladimír Weiss Adrián Guľa ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jaroslav Novák
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy