Verstappen sa po dominantom víťazstve cítil neporaziteľný: Fanúšikovia mu dali najavo, čo si o tom myslia

Max Verstappen po výhre na VC MiamiMax Verstappen po výhre na VC Miami Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

MIAMI - Holandský pilot formuly 1 Max Verstappen získal po nedeľňajšom víťazstve vo Veľkej cene Miami sebavedomie.

Úradujúci majster sveta triumfoval v piatom preteku sezóny napriek štartu až z deviateho miesta a zvýšil vedenie na čele šampionátu na 14 bodov pred tímovým kolegom Sergiom Pérezom. V rozhovore pre Sky Sports Verstappen povedal, že sa cíti neporaziteľný.

"Vždy sa cítim neporaziteľný. Občas ale majú aj ostatní dobrý deň, môžu sa k vám priblížiť, stretnúť sa s vami, alebo sa pred vás dostať. Dôležité je, aby človek vždy odovzdal čo možno stopercentný výkon," poznamenal Verstappen.

Dvadsaťpäťročnému Holanďanovi nevyšla v Spojených štátoch kvalifikácia. Skončil v jej záverečnej časti bez meraného kola. Pri prvom pokuse chyboval a následne doplatil na nehodu pred ním idúceho Charlesa Leclerca z Ferrari.

Vedenie pretekov potom kvalifikáciu predčasne ukončilo. "Nebolo to ideálne, takže to nemôžem hodnotiť ako perfektný víkend. Sezóna je ale dlhá a vždy sa snažím byť čo najlepší," povedal Verstappen.

Max Verstappen po výhre Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

Rodák z Hasseltu, ktorý útočí na tretí majstrovský titul za sebou, zajazdil v pretekoch jedno najrýchlejšie kolo za druhým a už v 15. kole sa prepracoval na druhé miesto. Vďaka tvrdším pneumatikám vydržal na trati dlhšie a po zastávke v boxoch 12 kôl pred koncom využil čerstvé gumy na predbiehanie Péreza. Napokon vyhral o viac ako päť sekúnd, pripísal si tretie víťazstvo v sezóne a 38. celkovo. Získal tiež prémiový bod za najrýchlejšie kolo v pretekoch.

"Max bol jednoducho silnejší a nemal som na neho. Musíme sa pozrieť na to, prečo to tak bolo, a vrátiť sa do ďalšieho závodu v Imole k nášmu normálu," povedal Pérez, ktorý sa sťažoval predovšetkým na drolenie pneumatík v úvodnej časti závodu.

Verstappen vyhral v Miami druhýkrát za sebou, no po pretekoch si vypočul aj bučanie od niektorých fanúšikov, ktorí s jeho dominanciou nie sú spokojní. "Myslím, že je to normálne, keď víťazíte, ale ľuďom sa práve nepáči, kto vyhráva. Kým stojím na najvyššom stupienku, som s tým absolútne v pohode. Hlavné je, že si odtiaľto odnášam trofej a oni idú domov a môžu... mať pekný večer," dodal Verstappen.

Viac o téme: Max Verstappen Sergio Perez VC Miami
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy