Messi a Fraserová-Pryceová získali športových Oskarov a prepísali históriu, ocenený aj Alcaraz

Argentínsky futbalista Lionel Messi pózuje s cenou počas slávnostného odovzdávania prestížnych športových cien Laureus World Sports AwardsArgentínsky futbalista Lionel Messi pózuje s cenou počas slávnostného odovzdávania prestížnych športových cien Laureus World Sports Awards Zdroj: TASR/AP/Lewis Joly

PARÍŽ - Argentínsky futbalista Lionel Messi a jamajská šprintérka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová sa stali víťazmi ankety Laureus World Sports Awards 2022.

Messi priviedol národný tím k prvému titulu na majstrovstvách sveta od roku 1986, Fraserová-Pryceová si vyslúžila športového oskara za zlato v behu na 100 m na MS v Eugene. Titul bol pre ňu piaty v individuálnych pretekoch na svetovom šampionáte.

Messi prepísal históriu

Kapitán úradujúcich majstrov sveta strelil na decembrovom turnaji v Katare sedem gólov a na začiatku roka získal aj Zlatú loptu. Reprezentácia Argentíny zároveň dostala ocenenie pre najlepší tím a Messi je tak prvý športovec v histórii, ktorý získal v jednom roku individuálne aj tímové ocenenie.

"Toto je výnimočné ocenenie. Najmä preto, že sa tento rok udeľuje v Paríži, ktorý vrúcne privítal v roku 2021 moju rodinu," citovali Messiho britské médiá. "Chcem poďakovať všetkým spoluhráčom, nielen z reprezentácie, ale aj z PSG. Nič z tohto som nedosiahol sám a som vďačný, že to s nimi môžem zdieľať," dodal 35-ročný útočník.

Aj Fraserová-Pryceová so zápisom do histórie

Fraserová-Pryceová je prvá športovkyňa vôbec, ktorá získala päť svetových titulov v individuálnych pretekoch. Ten prvý prišiel ešte v roku 2009 a 36-ročná Jamajčanka má momentálne najviac titulov zo šprintu v histórii.

"Bola som nadšená z mojej nominácie po boku veľmi inšpiratívnych športovkýň. Získať toto ocenenie, o ktorom rozhodujú najlepší športovci a športovkyne všetkých čias, je úžasné. Podarilo sa to po šiestej nominácii a je to jedna z najavších pôct v mojej kariére," povedala Fraserová-Pryceová.

Ocenený aj Alcaraz

Ocenenie za najväčší pokrok dostal španielsky tenista Carlos Alcaraz, ktorý vyhral ako devätnásťročný US Open a stal sa najmladšou jednotkou v rebríčku ATP v histórii.

Španielsky tenista Carlos Alcaraz Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Lewis Joly

Dánsky futbalista Christian Eriksen dostal cenu za comeback - na trávniky sa vrátil po tom, ako mal na ME 2020 zástavu srdca a priamo na trávniku ho museli niekoľko minút oživovať.

Viac o téme: Lionel Messi Shelly-Ann Fraserová-Pryceová Carlos Alcaraz Laureus World Sports Awards 2022
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy