Zbytočná hádka o milóny mu nevráti život: Strašná futbalová tragédia pokračuje pred súdom

Emiliano SalaEmiliano Sala Zdroj: Profimedia

CARDIFF - Waleský futbalový klub Cardiff City sa bude aj naďalej súdiť s francúzskym Nantes kvôli stratám spôsobeným prestupom hráča Emiliana Salu. Klub to dnes oznámil po tom, čo švajčiarsky Najvyšší federálny súd rozhodol, že prípad nespadá pod jurisdikciu Medzinárodnej športovej arbitráže.

Argentínsky útočník Sala mal v januári 2019 prestúpiť z Nantes do waleského tímu za 17 miliónov eur, jeho lietadlo však havarovalo pri ceste cez Lamanšský prieliv. Futbalista ani pilot nehodu neprežili.

Medzinárodná federácia futbalových asociácií FIFA nariadila Cardiffu zaplatiť prvú časť prestupovej čiastky dohodnutej ešte pred haváriou, ktorá predstavovala šesť miliónov eur. Keď waleský klub čiastku do konca roka nezaplatil, FIFA ho potrestala zákazom prestupov.

Cardiff sa proti trestu odvolal na CAS, ale neuspel. Následne požadovanú sumu zaplatil a FIFA zákaz prestupov zrušila. Potom sa klub obrátil na švajčiarsky federálny súd. "Ten rozhodol, že Medzinárodná športová arbitráž nemá súdnu právomoc zaoberať sa požiadavkou Cardiffu o odškodnenie zo strany FC Nantes," napísal waleský klub vo vyhlásení.

"To nie je prekvapenie a klub už pripravil ďalší právny postup, ktorý začne okamžite. Nantes musí niesť zodpovednosť za nehodu organizovanú ich agentom. Cieľom je získať späť to, čo klub za Emiliana zaplatil a ďalšie odškodnenie za následné straty s tým spojené," stojí ďalej vo vyhlásení.

Cardiff na konci sezóny 2018/19 zostúpil z Premier League a aj po tejto nepodarenej sezóne, v ktorej skončil na poslednom nezostupovom 21. mieste, zostal v druhej anglickej lige. Sala mal byť vtedy jeho najdrahšou posilou v histórii.

Viac o téme: Cardiff City FC Nantes Emiliano Sala
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy