VIDEO Nádej pre slovenských fanúšikov: Carolina predviedla hotové tornádo a je krok od postupu

Jordan Martinook, Jesperi Kotkaniemi a Brent Burns sa radujú z gólu v zápase číslo štyriJordan Martinook, Jesperi Kotkaniemi a Brent Burns sa radujú z gólu v zápase číslo štyri Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

NEW YORK - Hokejisti Dallasu zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Seattlu 6:3 a vyrovnali stav série semifinále Západnej konferencie na 2:2.

Dvoma gólmi a asistencia sa na výsledku podieľal útočník Max Domi. Hráči New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom prehrali doma s Carolinou 1:6. V semifinále Východnej konferencie ich za stavu 1:3 na zápasy delí jedna prehra od vypadnutia.

Slovenský útočník nebodoval, zaznamenal jeden mínusový bod a s časom 8:34 bol najmenej vyťažený hráč zápasu. Zároveň to bola pre neho najmenšia porcia na ľade v sezóne.

Český útočník Martin Nečas strelil dva góly, Jordan Martinook sa prezentoval gólom a dvoma asistenciami. Carolina môže o postupe do konferenčného finále rozhodnúť v domácom zápase v noci na piatok.

Neakceptovateľné

Devils znížili v predošlom stretnutí stav série na 1:2, keď súperovi strelili osem gólov (8:4) a gólovo začali aj štvrtý duel. Od 2. minúty viedli po tom, čo Jack Hughes tečom strely Tima Meiera potrestal chybu hostí. Napokon to však bol jediný gól Devils. Carolina vyrovnala v 18. minúte zásluhou Nečasa, ktorý ju v 28. minúte poslal do vedenia.

Hurricanes rozhodli o svojom víťazstve v strede druhej tretiny, keď po druhom Nečasovom góle pridali do 33. minúty ešte ďalšie tri - 5:1. Devils nepomohlo k obratu ani následné striedanie brankárov, keď Vítka Vaněčka nahradil Akira Schmid. Naopak, v 40. minúte pridal Jordan Martinook šiesty gól hostí.

"Je to neakceptovateľné. Začali sme dobre, neskôr sme inkasovali gól a naša striedačka stíchla. Súper nás potom trestal. Musíme sa z toho poučiť a nezopakovať to. Najbližší zápas musí byť náš najlepší v sezóne. Musíme držať spolu. Nemáme čas na to, aby sme sa ľutovali," povedal kapitán Devils Nico Hischier.

Vítek Vaněček loví puk Galéria fotiek (7) Vítek Vaněček loví puk zo siete Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

Carolina nadviazala víťazstvom rozdielom piatich gólov na presvedčivé triumfy z úvodných dvoch duelov série, v ktorých vyhrala 5:1 a 6:1. "Spravili sme to, čo sme chceli. Je skvelé vidieť, ako všetci prispievajú k tímovému úspechu a bojujú za jeden tím," povedal kapitán Caroliny Jordan Staal.

"O víťazstve sme rozhodli v priebehu piatich minút druhej tretiny a zvyšok zápasu bol vlažný," povedal tréner Hurricanes Rod Brind’Amour. Jordan Martinook je prvý hráč v histórii Hurricanes (resp. ich predchodcov Hartfordu Whalers), ktorý zaznamenal v play off štyri viacbodové zápasy po sebe.

Kľúčová druhá tretina

Aj pre víťazstvo Dallasu bola kľúčová druhá tretina. Po náskoku 1:0 z prvej časti v nej súperovi odskočili na štvorgólový rozdiel, keď sa postupne presadili Jamie Benn, Thomas Harley, Domi a Joe Pavelski. Jaden Schwartz síce znížil na 1:4, no ešte do druhej prestávky vrátil Roope Hintz hosťom štvorgólové vedenie.

Obranca Stars Miro Heiskanen strávil na ľade viac než polovicu riadneho hracieho času - 31:02 min., pričom nakrátko vypadol z rotácie, keď ho zasiahol puk do tváre. Rýchlo sa vrátil do hry a v zápase si napokon pripísal dve asistencie.

"Cítil som sa celkom dobre, neprekážalo mi to. Bolo pekné byť na ľade tak často," povedal. Stars ideálne zareagovali na prehru 2:7 z tretieho zápasu a druhýkrát v sérii vyrovnali jej stav. "Tento tím neodohrá dva zlé zápasy za sebou. Ukázali sme to dnes večer," povedal Domi.

Aj tréner Peter DeBoer ocenil zlepšený výkon svojho tímu: "Vo všetkých smeroch sme boli lepší než v predošlom zápase. To bol náš cieľ. Keď dobre hráme, tak to aj dobre vyzerá. Pred týmto zápasom sme opravili veľa vecí. Nevzdávame sa, vyvíjame tlak na súpera."

NHL - 2. kolo play-off
semifinále Východnej konferencie - 4. zápas

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 1:6 (1:1, 0:5, 0:0)

Góly: 2. J. Hughes (Meier) - 18. Nečas (Martinook, Slavin), 28. Nečas (Pesce, Staal), 30. Pesce (Drury, Staal), 32. Fast (Chatfield), 33. Burns (Kotkaniemi, Martinook), 40. Martinook (Burns). Brankári: Vaněček (33. Schmid) - Andersen, strely na bránku: 22:28
/stav série 1:3/

semifinále Západnej konferencie - 4. zápas

Seattle Kraken - Dallas Stars 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)
Góly: 32. Schwartz (Schultz, Geekie) - 18. Benn (Hintz, Heiskanen), 25. Harley (Domi, Kiviranta), 30. Domi (Hanley, Harley), 31. Pavelski (Robertson, Heiskanen), 40. Hintz (Benn). Brankári: Grubauer (41. Jones) - Oettinger, strely na bránku: 19:25

Viac o téme: Tomáš Tatar Dallas Stars New Jersey Devils Carolina Hurricanes Jordan Martinook Martin Nečas Seattle Kraken