MS V HOKEJI 2023 (Ne)známi chlapci dostali unikátnu šancu: Motivačné slová príznačné pre Ramsayho

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay v prípravnom hokejovom zápase Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay v prípravnom hokejovom zápase Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

BRATISLAVA - Slovensko bude mať na hokejových MS v Lotyšsku a vo Fínsku (12.-28. mája) osem bronzových medailistov zo ZOH v Pekingu, ale aj rovnaký počet nováčikov.

Tréner Craig Ramsay niektorých mladších hráčov pred štartom prípravy nepoznal, výkonmi ho však prekvapili. Kormidelník Slovákov uviedol, že ich účasť na šampionáte je pre nich veľká príležitosť zlepšiť sa.

Pred odchodom na MS odohrali slovenskí hokejisti osem prípravných zápasov. V nich zaknihovali tri víťazstvá, dve so Švajčiarskom a jednu s Rakúskom. Päťkrát prehrali, keď nestačili dvakrát na Nemecko a Česko a raz na Rakúsko. V týchto zápasoch tréneri vyskúšali takmer 40 hráčov.

"Mali sme byť lepší smerom dozadu a v hre na puku. Dokázali sme si vypracovať veľa streleckých príležitostí, z ktorých sme nedokázali skórovať. Okrem toho sme mali na môj vkus aj veľa vylúčených hráčov, čo ovplyvnilo našu hru, keďže hráči, ktorí nehrajú oslabenia, vypadli z tempa," povedal Ramsay.

Tím bude aj o nováčikoch na MS

Do nominácie sa napokon dostalo 25 hráčov, kanadského kouča niektorí pozitívne prekvapili: "Niektorých som veľmi nepoznal, no príjemne ma prekvapili. Napríklad Chromiak, Kudrna, či Gajdoš. Omladili tím, je to pre nich veľká príležitosť do budúcna zlepšiť sa."

V ôsmich zápasoch v príprave Slováci skórovali 21-krát, inkasovali až 28 gólov. "Vyplynulo to aj z toho, že sme hrali veľa oslabení, obrana bola preťažená. Veľakrát sme aj experimentovali, skúšali sme rôznych hráčov v obrane a nie vždy to vyšlo," vysvetlil Ramsay.

Hlavný tréner slovenskej hokejovej Galéria fotiek (2) Craig Ramsay počas jedného z množstva tréningov pred MS v hokeji 2023 Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Z 25 hráčov si na MS po prvý raz zahrajú ôsmi. Všetci traja brankári - Samuel Hlavaj, Stanislav Škorvánek a Dominik Riečický, obrancovia František Gajdoš a Dávid Mudrák a útočníci Martin Chromiak, Oliver Okuliar, a Viliam Čacho.

"Je to pre nich veľká príležitosť. Chceme, aby dobre zapadli medzi skúsenejších spoluhráčov. Máme to takto takmer každý rok. Teraz nám nomináciu sťažili zranenia niektorých hráčov a na majstrovstvá sveta nemohli cestovať. Ďalší zasa majú povinnosti vo svojich kluboch," povedal tréner Slovákov.

Okrem nováčikov má však tréner k dispozícii aj skúsených hráčov, najstarším je 32-ročný Libor Hudáček. "Na olympiáde sme mali iných a aj starších hráčov. Z NHL nikto neprišiel a počínali sme si dobre. Každý tím je odlišný. Hráčov, ktorých som v kariére viedol, tak sa ich snažím presvedčiť, aby zo seba vydali maximum a držali spolu."

Sedemdesiatdvaročný Kanaďan stál ako hlavný tréner na striedačke Slovenska po prvý raz na MS v roku 2018 v Kodani. Čaká ho už piata účasť na svetovom šampionáte, no žiadny talizman si do Rigy neberie. "Nemám žiadny talizman. Ja každý deň beriem rovnako," uzavrel Ramsay.

Viac o téme: Dominik Riečický Slovensko Stanislav Škorvánek Viliam Čacho Oliver Okuliar Samuel Hlavaj Craig Ramsay František Gajdoš Martin Chromiak Dávid Mudrák MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy