Kto ovládne Pohár Billie-Jean Kingovej? Spoznali sme dejisko finálového turnaja

Jil Teichmannová, Viktorija Golubičová, Belinda Benčičová a Simona Waltertová oslavujú triumf ŠvajčiarskaJil Teichmannová, Viktorija Golubičová, Belinda Benčičová a Simona Waltertová oslavujú triumf Švajčiarska Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

LONDÝN - Španielska Sevilla bude 7.-12. novembra dejiskom finálového turnaja Pohára Billie-Jean Kingovej. Oznámili to predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) a zároveň udelili voľnú kartu Poľsku.

Slovenky, ktoré v apríli prehrali v kvalifikačnom dueli v bratislavskom NTC s Talianskom 2:3, čaká v novembri baráž o udržanie sa vo svetovej skupine. Súperky spoznajú v stredu 24. mája, keď je na programe žreb.

Účasť na finálovom turnaji mali istú vlaňajšie šampiónky Švajčiarky a minuloročné finalistky Austrálčanky. V kvalifikačných súbojoch si postup vybojovali Kanada, Francúzsko, Česko, Nemecko, Taliansko, Kazachstan, Slovinsko, Španielsko a USA. Dvanástym tímom sa na základe rozhodnutia ITF stali Poľky so svetovou jednotkou Igou Swiatekovou, ktorá chýbala v tíme pri prehre v Kazachstane.

Viac o téme: Itf Sevilla Pohár Billie-Jean Kingovej
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy