Svetová trojka naložila organizátorom prestížneho turnaja: V ktorom storočí to žijete?

Americká tenistka Jessica Pegulová počas turnaja v MadrideAmerická tenistka Jessica Pegulová počas turnaja v Madride Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

RÍM - Svetová trojka Jessica Pegulová skritizovala usporiadateľov tenisového turnaja v Madride z minulého týždňa. Po finále štvorhry totiž nemali hráčky možnosť prehovoriť k divákom.

Pegulová s krajankou Coco Gauffovou v nedeľňajšom finále prehrali s Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou a Brazílčankou Beatriz Haddad Maiovou v dvoch setoch 1:6 a 4:6. Ani jedna z hráčok ale po zápase nedostala šancu prehovoriť k divákom, na rozdiel od aktérov mužského finále štvorhry o deň skôr.

"Čo sa stalo v Madride, je naozaj sklamanie. Mala som pocit, že k niečomu dôjde," povedala dnes Pegulová novinárom na turnaji v Ríme.

"Či som vedela, že nebudem môcť prehovoriť? Nie, nikdy som o niečom takom nepočula, nikdy v živote. Neviem, v akom storočí žili, keď robili toto rozhodnutie," dodala Američanka. Zástupcovia turnaja jej výroky pre BBC nekomentovali.

Môže to byť veľký precedens

Gauffová uviedla, že nešlo priamo o samotnú reč. "Bola som vo finále viackrát, takže o tom to nie je. Ide skôr o princíp, aby sa v budúcnosti nestalo ďalším dievčatám, že im tú šancu zoberú," povedala svetová päťka.

Azarenková reagovala na podujatie na Twitteri: "Bolo ťažké (synovi) Leovi vysvetliť, prečo ho mamička po odovzdaní trofeje nepozdravila," napísala bieloruská tenistka.

Viac o téme: Victoria Azarenková Jessica Pegulová WTA Madrid Coco Gauffová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/The Tennis Letter
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy