Dráma na úvod UEFA Development Tournament: Duel mladíkov s Ukrajinou rozhodli pokutové kopy

Simon Vlna (10) v hlavičkovom súboji proti PetrenkoviSimon Vlna (10) v hlavičkovom súboji proti Petrenkovi Zdroj: SFZ/Roman Ferstl

SENEC - Slovenskí futbalisti do 16 rokov vstúpili do podujatia UEFA Development Tournament v Senci remízou 1:1 s rovesníkmi z Ukrajiny. Vzhľadom na propozície turnaja nasledoval po nerozhodnom stave dodatočný jedenástkový rozstrel, v ktorom zvíťazili domáci 3:1.

Jediný gól slovenskej "šestnástky" v riadnom hracom čase strelil v 79. minúte stredopoliar Šimon Vlna z AKA Burgenland. Hrdinom záverečného rozstrelu bol brankár Adrián Malovec (Slovan Bratislava), ktorý zneškodnil tri pokusy súpera.

Zverenci trénera Branislava Fodreka odohrajú druhý zápas na turnaji v piatok, keď nastúpia proti Lotyšsku (17.00 h). V pondelok 15. mája ich čaká duel s Írskom (11.00).

UEFA Development Tournament v Senci:

Slovensko "16" - Ukrajina "16" 1:1 (0:1)
Góly: 79. Vlna - 25. Stepanov

hlas po zápase /zdroj: SFZ/:

Branislav Fodrek, tréner SR "16": "Vzhľadom na priebeh zápasu považujem remízu v riadnom hracom čase za zaslúženú. Do prestávky sme boli nervóznejší, v II. polčase sme ale ukázali dobrý futbal. Výborný bol Malovec, šla z neho istota a jeho brankársky koncert pri rozstrele si zaslúži uznanie. Celkovo však v našom tíme slabý výkon nebol, ukázali sme dosť dobrého, ale boli tam aj chyby, takže stále máme čo zlepšovať. Veríme, že víťazstvo sa prejaví na našom sebavedomí v ďalšom zápase."

výsledok druhého zápasu:

Írsko "16" - Lotyšsko "16" 4:2

Viac o téme: Slovensko 16 Ukrajina 16 UEFA Development Tournament
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy