VIDEO Toronto utieklo hrobárovi z lopaty, v závere lietali poriadne iskry

Hromadná potýčka v závere zápasu Toronto - FloridaHromadná potýčka v závere zápasu Toronto - Florida Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

FLORIDA - Hokejisti Edmontonu vyrovnali stav série s Vegas na 2:2 na zápasy, keď v noci na štvrtok zvíťazili v semifinále play off Západnej konferencie na domácom ľade 4:1. Toronto vyhralo na ľade Floridy 2:1 a znížilo v súboji tímov východu na 1:3 na stretnutia.

Oilers viedli v stretnutí už 4:0, v prvej tretine sa presadili Nick Bjugstad, Evan Bouchard v presilovke a Mattias Ekholm, v druhej pridal gól Ryan Nugent-Hopkins. Brankár Stuart Skinner predviedol 25 úspešných zákrokov po tom, čo v predchádzajúcom zápase odchytal len 32 minút.

"Vrátil sa späť k dobrému výkonu. Som si istý, že v treťom zápase chcel byť lepší, tak ako my všetci. V tomto stretnutí nás opäť podržal," povedal kapitán Connor McDavid podľa nhl.com. "Bolo to veľké víťazstvo pre náš tím. Hráme už len na dva triumfy v sérii," uviedol tréner Jay Woodcroft.

Leon Draisaitl si pripísal asistenciu a vedie bodovanie s 18 bodmi, kapitán Connor McDavid získal dve asistencie a stáca na neho len bod. Obranca Golden Knights Alex Pietrangelo dostal necelých 90 sekúnd pred koncom zápasu päťminútový trest, keď sekol práve nemeckého útočníka do ruky.

Mattias Ekholm Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

Za hostí iba znížil v záverečnej dvadsaťminútovke Nicolas Roy. Brankár Adin Hill vo svojom prvom štarte v play off chytil 29 striel po tom, čo v predchádzajúcich dueloch nastúpil na niekoľko minút.

"Myslím si, že niektorí chlapci sa spoliehali len na brankára, aby urobil veľký zákrok. Adin však často nechytal a mal to ťažké," skonštatoval kouč Vegas Bruce Cassidy. Piaty zápas série je na programe v noci na sobotu na ľade Vegas.

Hokejisti Floridy nevyužili prvú príležitosť na postup do ďalšieho kola play off. Hrdinom Toronta sa stal Joseph Woll, ktorý si vo svojej premiére vo vyraďovacej časti pripísal 24 zákrokov. Úspešne tak nahradil Iľju Samsonova, Rus nebol k dispozícii pre zranenie v hornej časti tela.

"Bol to fantastický zápas. Vždy je výnimočné, keď dostanete príležitosť pomôcť tímu. Chlapci mi veľmi pomohli, hrali obetavo a zblokovali veľké množstvo striel," povedal Woll podľa nhl.com.

Najlepší výkon v sezóne

Maple Leafs otvorili skóre v 24. minúte v početnej výhode zásluhou Williama Nylandera. Prihrávka od Michaela Buntinga sa odrazila priamo k švédskemu útočníkovi a bekhendom prekonal Sergeja Bobrovského. "Bol to šťastný odraz. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Oni však majú tiež dobrý tím a tento duel zvládli lepšie," uviedol ruský brankár.

V polovici tretej tretiny zvýšil Mitchell Marner a hoci o dve minúty zaznamenal kontaktný gól v presilovke Sam Reinhart, Panthers sa už vyrovnať nepodarilo.

"Od začiatku až do konca sme nemali slabšie chvíle. Myslím si, že to bolo náš najlepší výkon v sezóne. Samozrejme, bol to veľmi vyrovnaný duel, ale naša bojovnosť v obrane bola najlepšia v celom ročníku. Tím odviedol neuveriteľnú prácu," zhodnotil tréner hostí Sheldon Keefe.

Hokejisti Toronta oslavujú triumf Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

Panthers prehrali prvýkrát po šiestich dueloch, keď od stavu 1:3 v prvom kole play off proti Bostonu boli stopercentní. "Musíme sa zlepšiť v útoku, pretože sme nepredviedli náš výkon. Oni hrali dobre a tvrdo. Rozdiel bol aj v obetavosti, keďže sme zblokovali len deväť striel," uviedol kouč domácich Paul Maurice.

Útočník Matthew Tkachuk si pripísal asistenciu, ktorá bola už jeho jedenásta v tohtoročnej vyraďovacej časti. Prekonal tak Stua Barnesa v počte asistencií v histórii klubu počas jedného ročníka play off (10 v roku 1996). Florida bude mať druhý pokus na postup v noci na sobotu na ľade Toronta. V prípade triumfu sa dostane prvýkrát do finále Východnej konferencie od roku 1996.

NHL - 2. kolo play off

semifinále Východnej konferencie - 4. zápas

Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 53. Reinhart (Tkachuk, Bennett) – 24. Nylander (Bunting, Marner), 51. Marner (McCabe). Brankári: Bobrovskij - Woll, strely na bránku: 25:25
/stav série: 3:1/

semifinále Západnej konferencie - 4. zápas

Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Góly: 7. Bjugstad (Kostin), 8. Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 14. Ekholm (Draisaitl, Yamamoto), 35. Nugent-Hopkins (McDavid, Nurse) – 46. Roy (Carrier, Theodore). Brankári: Skinner - Hill, strely na bránku: 33:26
/stav série: 2:2/

Viac o téme: NHL Florida Panthers Edmonton Oilers Toronto Maple Leafs Vegas Golden Knights