Kedysi excelentná gymnastka, dnes milenka: Putinovi zohrieva posteľ zvodná milionárka

Bývalá ruská gymnastka Alina KabajevováBývalá ruská gymnastka Alina Kabajevová Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Alinu Kabajevovú, narodenú 12. mája 1983, poznajú ľudia ako legendárnu ruskú gymnastku alebo tajnú priateľku ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Bývalá športovkyňa a politička sa naposledy na verejnosti ukázala tento rok na začiatku februára pri prejave, v ktorom prirovnala médiá k vojnovým zbraniam. Táto Putinova údajná milenka podľa zistení ruského investigatívneho webu The Projekt prakticky vlastní 20 nehnuteľností a býva v dome vedľa prezidenta vo Valdaji v Novgorodskej oblasti, kam jazdí pravdepodobne po špeciálnej železničnej trati.

Rodáčka z uzbeckého Taškentu Kabajevová sa preslávila vďaka svojmu talentu v rytmickej gymnastike, s ktorou začala už v štyroch rokoch. Na vrchole svojej kariéry bola najlepšia na svete, dokonca po nej pomenovali aj nový pohyb. Na medzinárodnej scéne debutovala Kabajevová v roku 1996 a o dva roky neskôr už vyhrala prvé zlato na majstrovstvách Európy.

Celý svet ju onedlho poznal ako najpružnejšiu ženu Ruska. Počas svojej kariéry vyhrala okrem dvoch medailí na olympiáde aj 18 na majstrovstvách sveta a 25 na majstrovstvách Európy. Nevyhla sa však obvineniu z dopingu. Kvôli pozitívnym testom na zakázanú látku jej odobrali medailu v roku 2001 podľa stanice BBC nesmela rok pretekať.

Po odchode z gymnastiky v roku 2007 vstúpila Kabajevová do politiky. Až do roku 2014 zasadala v dolnej komore ruského parlamentu za vládnucu stranu Jednotné Rusko. V parlamente sa podľa informácií denníka N okrem iného zasadila o prijatie zákona, ktorý bráni adopcii mnohých ruských sirôt v zahraničí.

V roku 2014 stála na čele predstavenstva mediálnej spoločnosti NMG, ktorá má veľké podiely v takmer všetkých významných ruských štátnych médiách. Miesto jej podľa webu Projekt zariadil na Putinovu žiadosť jeho dlhoročný priateľ Jurij Kovaľčuk, ktorému táto firma patrí.

Putin všetko poprel

Fámy o možnom vzťahu Kabajevovej a Putina obleteli svet v roku 2008, prezident vtedy všetko poprel: "Nikdy som nemal rád ľudí, ktorí chodia so svojimi erotickými predstavami a strkajú svoj usmrkaný nos do životov iného človeka," povedal vtedy talianskemu novinárovi.

Otázka na ich vzťah vtedy prišla len niekoľko dní po tom, čo bulvárny denník Moskovskij korešpondent zverejnil správu, že Putin plánuje s Kabajevovou svadbu. Noviny čoskoro prestali vychádzať.

V tom čase sa Putin začal rozvádzať po 25-ročnom manželstve s Ljudmilou, s ktorou má dve dcéry. Oficiálne slobodným mužom sa stal v roku 2013. Podľa autorov Projektu sa mu doteraz darilo vzťah s bývalou gymnastkou úspešne skrývať.

Žiadny z vysoko postavených ľudí okolo prezidenta, s ktorými novinári hovorili, ich nikdy nevidel spolu. Všetci ale vedia o tom, že je medzi nimi blízky vzťah, uvádza sa v správe webu Projekt. Sama Kabajevová povesti o svojom vzťahu s Putinom dôsledne odmietala komentovať.

V roku 2015 napísali švajčiarske noviny, že Kabajevová porodila ich spoločné dieťa vo švajčiarskom Lugane. Kremeľ však poprel, že by bol Putin otcom. Podľa Projektu má Kabajevová vo Švajčiarsku súkromné doktorky a pôrodné asistentky, ktoré za ňou neskôr k jej ďalšiemu pôrodu leteli do Ruska.

V tom, koľko spolu majú detí, sa médiá rozchádzajú. Niektoré uvádzajú tri, iné štyri. Ide ale o neoverené informácie, podľa ktorých všetky deti vlastnia aj švajčiarske pasy.

Ruská Eva Braunová?

Do Švajčiarska sa Kabajevová s deťmi uchýlila vo chvíli, keď Rusko prvýkrát preniklo na Ukrajinu. Krajina však neudržala svoju neutralitu a proti Rusku zaujala tvrdý postoj, keď prívržencom Putina zmrazila majetok.

Proti pobytu Kabajevovej v tejto krajine dokonca vznikla petícia, ktorá získala viac ako sedem desiatok tisíc podpisov. Jej autori kritizovali Švajčiarsko, že naďalej hostí obľúbenú ženu pomäteného diktátora. "Je na čase, aby sa Eva Braunová vrátila k svojmu Führerovi," prirovnali autori petície podľa médií Putina k Hitlerovi.

O súčasnom pobyte Kabajevovej verejnosť nemá podrobné informácie. Novinári Projektu predpokladajú, že využíva svoj nový dom vo Valdaji. Vo svojom verejnom vystúpení tento rok na začiatku februára Kabajevová prirovnala médiá k samopalu AK-47, informoval web Business Insider.

"Naši ľudia tento úspech potrebujú, pretože v súčasných podmienkach je práca s informáciami, keď bojujeme za našu krajinu, ako vojnová zbraň," povedala vo videu, ktoré na Twitteri zdieľal poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Geraščenko.

Kabajevová bola aj medzi ľuďmi, na ktorých mieril balík amerických sankcií vlani v auguste. Figuruje tiež na sankčnom zozname Európskej únie, dostala sa naň v rámci šiesteho sankčného balíka na začiatku minulého júna. A od vlaňajšieho mája je aj na britskom zozname.

Žije si ako v bavlnke

Nič však nenasvedčuje tomu, že by bývalá športovkyňa trpela. Väčšina z dvadsiatky nehnuteľností, ktoré podľa portálu Projekt vlastní, je vedená na jej príbuzných alebo na podnikateľov blízkych Putinovi.

Najdrahším z nich je penthouse v bytovom komplexe Kráľovský park v Soči. K penthousu patrí bazén, patio alebo pristávacia plocha pre vrtuľníky. Vnútri bytu je 20 izieb, kinosála, sála na biliard, sauna, solárium alebo bar s tanečným parketom.

O poschodie nižšie sa nachádzajú oddelené byty pre personál. Celková cena nehnuteľností, ktorými disponuje Kabajevová, sa podľa Projektu pohybuje okolo 120 miliónov dolárov.

Viac o téme: Rusko Vladimír Putin Alina Kabajevová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Dancing Queen, Federico Alves, Econ
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy