Ešte nie je koniec, ešte nie je hotovo: Nerazzurri dvíhajú varovný prst

Gólové oslavy futbalistov Interu MilánaGólové oslavy futbalistov Interu Milána Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Trénera Interu Miláno Simoneho Inzaghiho nadchol prvý polčas stredajšieho úvodného semifinále futbalovej Ligy majstrov proti mestskému rivalovi AC.

"Nerazzurri" v ňom dali oba góly a vďaka výhre 2:0 sú blízko prvej účasti vo finále po 13 rokoch, hoci si Inzaghi uvedomuje, že stále nie je rozhodnuté. Triumf Interu zariadili medzi ôsmou až 11. minútou Edin Džeko a Henrikh Mchitarjan.

Mohli sme dať viac ako dva góly

"Som veľmi spokojný, prvý polčas bol mimoriadny. Mohli sme dať viac ako dva góly. Bol to skvelý zápas. Chalani pokryli celé ihrisko a pomohli si navzájom. Vieme ale, že ešte nie je nič hotové," vyhlásil Inzaghi v rozhovore pre Amazon Prime Italia .

Jeho zverenci na ceste do prvého semifinále od roku 2010 vyradili portugalské celky Porto a Benfiku Lisabon. "Máme za sebou už dva vyraďovacie dvojzápasy, takže vieme, že sme ešte len v polčase. V odvete budeme mať na svojej strane fanúšikov. Chýba nám jeden krok k splneniu sna," uviedol štyridsaťsedemročný Talian.

Edin Džeko a jeho Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Inter udržal v tejto sezóne Ligy majstrov už siedme čisté konto, čo sa mu predtým nikdy nepodarilo. Dvakrát proti nemu vyšla v skupine strelecky naprázdno aj Plzeň. Mestského rivala AC porazil tretíkrát v sezóne, naposledy to dokázal v ročníku 1994/95.

"Nerazzurri" majú tiež nakročené k tomu, aby AC v Lige majstrov na tretí pokus po prvýkrát vyradili. V semifinále v sezóne 2002/03 ani vo štvrťfinále v ročníku 2004/05 proti "Rossoneri" neuspeli.

Odveta na San Sire, domovskom štadióne oboch celkov, sa odohrá budúci utorok. V úlohe domáceho celku bude tentoraz Inter. Víťaz vyzve vo finále 10. júna v Istanbule obhajcu trofeja Real Madrid, alebo Manchester City.

Viac o téme: UEFA AC Miláno Inter Miláno Liga majstrov Edin džeko Henrich Mchitarjan Stefano pioli Simone Inzaghi