MS V HOKEJI 2023 Nepríjemnosti českého tímu pred naším zápasom: Na ľade zostala kaluž krvi

Radujúci sa Jiří Smejkal (vľavo) v bronzovom zápase na MS 2022 proti USARadujúci sa Jiří Smejkal (vľavo) v bronzovom zápase na MS 2022 proti USA Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

RIGA - Útočník českej hokejovej reprezentácie Jiří Smejkal utrpel nepríjemné zranenie na tréningu deň pred vstupom do majstrovstiev sveta v Rige proti Slovensku.

Pri nácviku presilových hier v Daugava Aréne ho zasiahla do tváre hokejka karlovarského útočníka Jiřího Černocha a Smejkal prišiel o zuby. Na ľade po ňom zostala kaluž krvi.

Dvadsaťšesťročný Smejkal, doterajší hráč švédskeho Oskarshamnu a čerstvá posila Ottawy v NHL, opustil po zásahu lekára Antonína Chocholu ľad s uterákom na ústach a do tréningu sa už nevrátil.

Smejkal podľa svojich slov stratil zuby tri. "Ide na stomatologické vyšetrenie, ale nemalo by to ohroziť jeho štart na majstrovstvách sveta," povedal novinárom media manažér tímu Ondřej Kalát.

Účastník minulých dvoch šampionátov vrátane minuloročného bronzového aj olympijských hier v Pekingu sa pripravoval vo formácii s Michaelom Špačkom a Filipom Chlapíkom.

Jiří Smejkal s pukom Galéria fotiek (2) Jiří Smejkal s pukom počas svetového šampionátu Zdroj: SITA/AP Photo/Oksana Dzadan

Kapitán Roman Červenka dúfa, že Smejkala nevyradí zranenie z úvodného duelu. "Stali sa nejaké nepríjemnosti, ale k hokeju to patrí. Dúfam, že Smejky bude zajtra v poriadku a doktor tiež. A v plnej sile pôjdeme do zápasu. Je to nepríjemné, ale je to súčasť a sem-tam sa to deje," vyhlásil Červenka, ktorého asistentmi budú obranca Michal Jordán a útočník Vladimír Sobotka.

„Dúfam, že to u zubára nejako vyriešia alebo vytrhajú, aby na to nemusel myslieť. Ja o tom niečo viem. Nie je to príjemné, ale sú to zuby. Spočiatku má človek opuchnutú pusu a keď tam má nejaké zarazené, tak to chce von. Ale to vyriešia zubári, ja im nechcem hovoriť, čo majú robiť,“ dodal Červenka, ktorý utrpel zranenie zubov pred dvoma týždňami. Pri Euro Hockey Challenge vo Viedni proti Rakúsku ho zozadu vrazil na mantinel obrancu Thimo Nickl.

"Za dva dni potom má človek pokoj, s tým, že to na krásu bude riešiť neskôr. Ja som mal veľakrát zuby polámané. Nemá cenu to riešiť. Pre šport je to momentálne jedno. To môžeš stráviť štyri hodiny na kresle a môžeš tam ísť za dva dni znova," dodal Červenka.

Česi vstúpia do MS v piatok proti Slovensku od 15:20 SELČ.

Viac o téme: Česká hokejová reprezentácia Jiří Šmejkal Jiří Černoch MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy