Nekalé praktiky v bašte futbalu? Krajina spustila rozsiahle vyšetrovanie, hrozivé detaily

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

SAO PAULO - Brazília začala rozsiahle vyšetrovanie možného ovplyvňovania futbalových zápasov. V stredu o tom informoval minister spravodlivosti Flavio Dino, podľa ktorého môžu mať jeho závery "medzinárodné dôsledky".

Vyšetrovatelia v štáte Goias dostali od Brazílskej futbalovej federácie indície, podľa ktorých došlo v minulej sezóne najvyššej domácej súťaže k ovplyvňovaniu zápasov. Nekalé praktiky sa mali týkať aj niektorých stretnutí druhej ligy a dokonca presiahli aj do USA.

V tejto súvislosti už klub Major League Soccer Colorado Rapids pozastavil činnosť svojmu hráčovi Maxovi Alvesovi. Ofenzívny stredopoliar mal podľa informácií brazílskeho denníka O Globo dostať 12.000 dolárov za to, že 17. septembra minulého roka v stretnutí s LA Galaxy dostal žltú kartu krátko po svojom príchode na ihrisko v pozícii striedajúceho hráča.

Brazílske orgány činné v trestnom konaní podľa DPA disponujú dôkazmi, že niektorí futbalisti mali inkasovať sumy od 50.000 do 100.000 realov (10.000 až 20.000 USD) za to, že sa nechali vylúčiť alebo inkasovali od rozhodcu žltú kartu. Odmenení mali byť aj za to, že nedovoleným zákrokom zapríčinili pokutový kop pre tím súpera.

Klub MLS suspendoval svojho hráča

Futbalový klub Colorado Rapids zo zámorskej MLS suspendoval svojho hráča Maxa Alvesa. Brazílčan je predmetom vyšetrovania ohľadom rozsiahlej stávkarskej kauzy v jeho rodnej krajine. V súvislosti s ovplyvňovaním zápasov už suspendovali brazílske prvoligové kluby celkovo osem hráčov.

Zámorský klub Alvesa vo svojom oficiálnom stanovisku neoznačil priamo, no kauzu odsúdil a potvrdil dištanc pre nemenovaného hráča zo svojho kádra. V rámci ovplyvňovania zápasov mali hráči dostať 10.000 až 20.000 amerických dolárov za úmyselné obdržanie žltých a červených kariet, zariadenie pokutových a rohových kopov či presného výsledku.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na šesť rokov. Informácie priniesla agentúra AFP.

Viac o téme: Brazília Flavio Dino
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy