Skalopevná obrana, perfektný brankár a burcujúca atmosféra: Také vysoké víťazstvo sme nečakali

Hádzanári Tatranu Prešov stoja v kruhu pred druhým fináleHádzanári Tatranu Prešov stoja v kruhu pred druhým finále Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

PREŠOV - Pozorná obrana, skvelé zákroky brankára Igora Čuprynu a burcujúca atmosféra.

Tieto atribúty zaznievali najčastejšie pri hodnotení víťazstva hádzanárov Tatrana Prešov v druhom finálovom stretnutí Niké handball extraligy nad Považskou Bystricou 32:20, po ktorom je stav finálovej série vyrovnaný na 1:1.

"Skóre svedčí o tom, že sme vynikajúco bránili. A keď takto funguje obrana, Igor potom mal ľahšiu cestu a robil veľa výborných zákrokov. My sme sa pripravovali na ich hru. Vedeli sme, že nebudú strieľať zvonku, ale všetko chcú ísť do náskokov, rýchlych protiútokov, dohrávky na Hozmana.

To sme sa snažili eliminovať a ušetriť čo najviac energie už keď sme vyhrávali o 6-7 gólov a to nám vyšlo, za čo som veľmi rád. Dostali sme len 20 gólov a chlapcom som vďačný za to, že perfektne plnili svoje obranné povinnosti. Bojovali sme ako jeden tím.

Samozrejme, bojovali sme aj v tom prvom zápase, ale dnes to bol iný zápas a každý jeden ďalší zápas bude znova iný. Takže sa naňho musíme dobre pripraviť," uviedol tréner Tatrana Marek Gernát pre klubový web.

Také vysoké víťazstvo sme nečakali

Brankár Prešova Čupryna priznal, že taký ľahký priebeh druhého finálového stretnutia nečakal. "Také vysoké víťazstvo sme nečakali, ale každý bol v hlave sklamaný z prehry v prvom zápase. Z našej strany sme k zápasu pristúpili dobre, veľmi nás podržali fanúšikovia a to bolo vynikajúce. Aj im patrí veľké ďakujem.

Z víťazstva sme šťastní, ale nič to neznamená. Musíme bojovať. Ideme k súperovi, bude to ťažké. Ale chvalabohu, že sa nikto u nás nezranil."

Hlavný tréner Prešova Marek Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Autor dvoch gólov Tatrana Dávid Michalka tvrdí, že súpera doma do ničoho nepustili. "Bol to úplne rozdielny zápas ako v Považskej. Tu nám šliapala obrana, Igor zavrel bránku a my sme sa presadili či cez krídla, alebo cez spojky. Dali sme góly a súpera sme nepustili prakticky k ničomu.

Odtrhli sme sa od nich a ako hovorím, bol to úplne odlišný zápas ako ten prvý. Výborná bola atmosféra. Prišiel fanklub, veľa ľudí a nám tá výborná atmosféra, ktorá nás hnala dopredu, pomohla."

Doma boli Prešovčania sebavedomejší

Považania vyhrali základnú časť a do boja o majstrovský titul vstúpili s cieľom ukončiť od roku 2007 trvajúcu hegemóniu Tatrana Prešov na slovenskej ligovej scéne. Tretí duel na ich palubovke je na programe v sobotu 13. mája o 18.00 h.

"Nevydaril sa nám vstup do zápasu, za domácimi sme zaostávali v agresivite, hrali sme zakríknuto a najmä prešovská obrana nám robila problémy. Samozrejme, že v domácom prostredí boli Prešovčania sebavedomejší. Technickými chybami a nepremenenými šancami sme ich dostali na koňa.

Vo zvyšnom čase sme sa snažili niečo urobiť s vývojom zápasu. Je to však play off, takže je jedno, či prehráme o gól alebo o desať. Už sa sústredíme na pokračovanie série," uviedol podľa stránky slovakhandball.sk tréner Považskej Bystrice Václav Straka.

Viac o téme: Tatran Prešov MŠK Považská Bystrica Niké Handball Extraliga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy