FOTO Srdcervúci osud velikána z Ruska: Unikol smrti, ale prišiel o svoju pýchu

Bývalý ruský krasokorčuliar Roman Kostomarov s tanečnou partnerkou Bývalý ruský krasokorčuliar Roman Kostomarov s tanečnou partnerkou Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Bývalý olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Roman Kostomarov prišiel kvôli vážnym zdravotným problémom o obe nohy, ale vyhral boj o život.

Dvojnásobný majster sveta a trojnásobný majster Európy v tanečných pároch z rokov 2004-2006 sa tento týždeň prvýkrát ozval svojim fanúšikom na sociálnych sieťach a priznal, že má pred sebou ešte dlhú cestu.

"Ďakujem všetkým, ktorí si o mňa robili starosť, modlili sa za mňa a verili, že sa dostanem z tejto najťažšej situácie, ktorú predo mňa život postavil," uviedol štyridsaťšesťročný Kostomarov na instagrame k svojej fotografii v mikine s nasadenou kapucňou.

Krasokorčuliar, ktorý vyhral na olympijských hrách v Turíne 2006 súťaž tanečných párov spoločne s Taťjanou Navkovou, bol kvôli bolesti na hrudi a celkovej slabosti hospitalizovaný v polovici januára. Kostomarova postihla ťažká infekcia pľúc, ku ktorej sa pridali mŕtvice, krvácanie do mozgu a porucha krvného obehu. Okrem oboch nôh museli lekári moskovskému rodákovi amputovať aj dva prsty na ľavej ruke.

"Je predo mnou ešte veľa tvrdej práce a ťažkostí, ale dúfam, že sa so všetkým vyrovnám vďaka pomoci rodiny, priateľov a lekárov, ktorí ma vrátili z onoho sveta a doteraz so mnou pracujú," napísal Kostomarov. Podľa ruských médií ešte nie sú všetky jeho rany zahojené, a aj keď už má pripravené špeciálne protézy, nemôže ich zatiaľ nasadzovať.

Kostomarovov prípad je v Rusku vzhľadom na tamojšiu popularitu krasokorčuľovania mimoriadne sledovaný. Jeho manželkou je navyše iná bývalá špičková pretekárka Oksana Domninová a jeho niekdajšia tanečná partnerka Navková je vydatá za hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova.

Viac o téme: Roman Kostomarov
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/romankostomarovkrs
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy