MS V HOKEJI 2023 Česi si nechali dve voľné miesta: Proti našim s desiatkou bronzových medailistov

Kari Jalonen na tréningu ČeskaKari Jalonen na tréningu Česka Zdroj: Profimedia

RIGA - Tréner českej hokejovej reprezentácie Kari Jalonen zaradil na súpisku na majstrovstvá sveta v Rige a Tampere 23 hráčov vrátane všetkých troch brankárov Šimona Hrubca z Zürichu, Marka Langhamera z Ilvesu Tampere aj Karola Vejmelku z Arizony a necháva si dve voľné miesta v poli.

Nezapísaní zostali pred piatkovým vstupom do turnaja v lotyšskej metropole proti Slovensku iba útočníci Martin Kaut zo San Jose a Daniel Voženílek z majstrovského Třinca.

Obaja budú musieť pred svojou prípadnou premiérou na veľkom medzinárodnom podujatí čakať na ďalší vývoj a môže o ich osude rozhodnúť aj fakt, či prípadne generálny manažér Martin Havlát získa nejakú ďalšiu posilu z pokračujúcich bojov v play off v Severnej Amerike.

V kádri sú bez Kauta teraz štyri posily z NHL - Vejmelka, obranca Jakub Zbořil z Bostonu a útočníci Filip Chytil z New York Rangers a Dominik Kubalík z Detroitu. V zámorí hral na farme v Arizone v Tucsone v nižšej AHL tiež obranca Ronald Knot.

Na turnaji sa s určitosťou predstaví desať bronzových medailistov z vlaňajšieho šampionátu vo Fínsku. Na prvej českej medaile po desiatich rokoch sa podieľali Langhamer, Vejmelka, obrancovia Michal Jordán z Rapperswilu-Jona, Michal Kempný zo Sparty a Tomáš Kundrátek s útočníkom Jakubom Flekom z Komety Brno, Jiří Černoch z Karlových Varov, Jiří Smejkal z Oskarshamnu, Michael Špaček z Ambri-Piotta a kapitán Roman Červenka, Jordánov klubový spoluhráč.

Na prvé veľké podujatie sa môžu tešiť Zbořil, Tomáš Dvořák s Jánom Košťálkom z Pardubíc, David Nemeček s útočníkom Davidom Tomáškom zo Sparty, Ondřej Beránek z Karlových Varov a Filip Chlapík z Ambri-Piotta. Knot a útočník Lukáš Sedlák z Pardubíc boli na vlaňajších olympijských hrách, no na MS sa predstavia rovnako prvýkrát.

37-ročný majster sveta z roku 2010 Červenka sa predstaví už na desiatom šampionáte, hral aj na štyroch olympijských hrách a na Svetovom pohári v roku 2016.

Viac o téme: Česko Kari Jalonen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy