VIDEO Hlúpy skrat, ktorý si mohol odpustiť: Za tvrdé omyly sa tvrdo platí

Alex Pietrangelo
Alex Pietrangelo Zdroj: SITA/AP/LM Otero

NEW YORK - Oddelenie Hráčskej bezpečnosti hokejovej NHL potrestalo Alexa Pietrangela z Vegas dištancom na jeden zápas za zákrok na útočníka Edmontonu Leona Draisaitla.

Obranca Golden Knights tak vynechá piaty zápas semifinále Západnej konferencie v noci na sobotu (4.00 SELČ). Stav série je vyrovnaný 2:2.

Pietrangelo dostal trest za seknutie nemeckého útočníka minútu a pol pred koncom štvrtého zápasu už za rozhodnutého stavu 4:1 pre Oilers. Draisaitl chcel zakončiť do prázdnej bránky z pravého krídla, keď ho obojručne sekol po rukách kanadský obranca. Do šarvátky sa s Pietrangelom následne dostal aj kapitán “olejárov” Connor McDavid, ktorý si chránil svojho spoluhráča.

Najproduktívnejší hráč play off Draisaitl vyviazol z incidentu našťastie bez zranenia. "Bol to naozaj veľmi nebezpečný zákrok. Po takej sekere to mohlo skončiť vážnym zranením," povedal podľa nhl.com po zápase Draisaitl. McDavid mu sekundoval a volal po treste pre Pietrangela. "Bol to úmysel súpera zraniť. Zápas bol rozhodnutý, bolo to úplne zbytočné a do hokeja to nepatrí," hneval sa McDavid.

Pietrangelo dostal v stretnutí za svoj zákrok trest na 5 minút plus do konca zápasu. V deviatich dueloch nazbieral deväť asistencií a s priemerom 24:37 času na ľade je najvyťaženejší obranca “zlatých rytierov.”

S absenciou dôležitého obrancu sa musí v piatom zápase vyrovnať aj Edmonton. Trest na jeden zápas dostal za vyprovokovanie bitky Darnell Nurse.

Viac o téme: NHL Edmonton Oilers NHLPA Alex Pietrangelo Leon Draisaitl Vegas Golden Knights