Ako mexická telenovela s 300 časťami: Je rozhodnuté! Bude Ledecká reprezentovať Česko?

Ester LedeckáEster Ledecká Zdroj: Profimedia

PRAHA - Trojnásobná olympijská víťazka Ester Ledecká podpísala reprezentačnú zmluvu aj so zväzovým úsekom alpského lyžovania. Povedala to denníkom Právo a Sport.

Skončilo sa tak takmer ročné vyjednávanie, ktoré sa tiahlo od vlaňajšieho júna. Snowboardingovú reprezentačnú zmluvu na nasledujúci olympijský cyklus, teda do konca sezóny 2025/26, obe strany uzavreli začiatkom marca. To bolo tesne pred jej návratom do Svetového pohára v snowboardingu, v ktorom absolvovala posledné dva preteky.

Prezident Zväzu lyžiarov ČR David Trávníček už začiatkom apríla povedal, že zástupcovia Ledeckej odsúhlasili podmienky zmluvy pre alpské lyžovanie. Tá sa od tej snowboardingovej líšila v prílohe, v ktorej ide o umiestnenie log na kombinéze. Práve tieto detaily sa na konci riešili. Ledecká teraz potvrdila, že je hotové.

"Je to podpísané. Ja už som teda zmluvu podpísala dokonca trikrát! Dvakrát to buď úsek alpských disciplín, alebo vedenie zväzu zmietlo zo stola. Na tretí pokus sa to podarilo," povedala.

Je rada, že má túto záležitosť za sebou. "Bolo to ako mexická telenovela. Mnohokrát sa všetko dojednalo, s ohromnými kompromismi na oboch stranách odsúhlasilo, ale potom to zase bolo inak.

Môj tím už sa od januára sústredil iba na snowboardovú zmluvu a dúfal, že aspoň s úsekom snowboardingu bude jednanie priechodnejšie. Dovtedy zmluvu riešili moji právnici, ktorí úplne pohoreli," rozprávala. Právnikom podľa nej chýbala znalosť fungovania športových zväzov.

Ledecká priznala, že na začiatku minulého leta dostala niekoľko ponúk, aby reprezentovala v zjazdovom lyžovaní a na snowboarde iné štáty.

"Ale povedala som si, že to nevzdám. Naopak, že sa budem snažiť prešliapať chodníček ďalším českým profesionálnym športovcom, lyžiarom a snowboardistom. Navyše cítim ohromnú povinnosť voči českým partnerom, ktorí mi pomáhajú financovať môj tím a moju športovú kariéru," povedala.

V lete si potom po páde na elektrickom skateboarde zlomila kľúčnu kosť, musela dvakrát na operáciu a prišla takmer o celú sezónu. Na lyžiach vôbec nepretekala, jazdiť na nich začala až v marci. "Budem lyžovať ako každý rok, kým bude v Európe sneh, to znamená niekedy do polovice júna... Teraz si práve užívam tréning v Livigne," priblížila.

Na facebooku potom zdieľala video, kde prvýkrát po dlhej dobe ide medzi bránkami superobrovského slalomu, v ktorom pred piatimi rokmi šokovala triumfom na zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu. "To bude dobré," radovala sa, keď prešla tréningovú pasáž.

Viac o téme: Ester Ledecká
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy