Parádny kauf Popradčanov: Kamzíci ulovili útočníka s reprezentačnými skúsenosťami

Dominik Jendek v drese reprezentácie SRDominik Jendek v drese reprezentácie SR Zdroj: TASR/Roman Hanc

POPRAD - Slovenský hokejový útočník Dominik Jendek podpísal ročný kontrakt s HK Poprad. Do tímu "kamzíkov" pribudol po tom, čo sezónu 2022/2023 odohral v drese Banskej Bystrice. Klub informoval o novej akvizícii na oficiálnej stránke.

Jendek prišiel do Banskej Bystrice v lete 2022 po sezóne, ktorú odohral v drese Modrých Krídiel v Slovenskej hokejovej lige a Sudbury Wolves v zámorskej juniorskej súťaži OHL. Po návrate do extraligy, v ktorej predtým hral za Slovan Bratislava, mal v drese Banskej Bystrice 24 bodov (9+15) v 54 zápasoch. Zároveň si premiérovo vybojoval aj reprezentačnú pozvánku.

"Nad popradskou ponukou som vôbec neváhal. Chcem sa kariérne posúvať a s týmto klubom niečo dosiahnuť," povedal 22-ročný útočník, od ktorého v klube očakávajú, že bude prínosom vďaka svojmu korčuľovaniu a fyzickým predpokladom.

"Dominik je mladý a perspektívny útočník, ktorý vie hrať na pozícii krídelníka, ale aj centra. Je dobre silovo stavaný a má výborné korčuľovanie. Myslím si, že má predpoklad na to, aby sa v budúcnosti posunul ešte ďalej. Je zodpovedný, vie tvrdo pracovať a má motiváciu a cieľ, čo je základ aj pre nás. Sme radi, že ho tu máme a veríme, že bude prínos pre naše mužstvo," povedal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Do Trenčína sa vracia stratený syn

Slovenskí hokejoví obrancovia Tomáš Bokroš a Marek Hudec sa dohodli na spolupráci s HK Dukla Trenčín. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Pre 33-ročného Bokroša ide o návrat do materského klubu po dvoch sezónach. Odohral ich vo farbách Michaloviec, Popradu a Liptovského Mikuláša, predtým odohral tri sezóny v trenčianskom drese. V ročníku 2022/2023 nastúpil celkovo na 43 zápasov, v ktorých si pripísal sedem kanadských bodov za 2 góly a 5 asistencií.

O štyri roky mladší Hudec pôsobil v ročníku 2022/2023 v Liptovskom Mikuláši, predtým hral za Poprad, Slovan Bratislava a Žilinu. V trenčianskom drese nastupoval v úvode sezóny 2018/2019, keď sa vrátil zo šesťročného pôsobenia v Škandinávii. V ročníku 2022/2023 si pripísal 10 bodov (1+9) v 46 zápasoch.

Viac o téme: HK Poprad HC 05 Banská Bystrica Tomáš Bokroš HK Dukla Trenčín Marek Hudec Dominik Jendek
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HK Dukla Trenčín
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy