MS V HOKEJI 2023 Hlasy po smoliarskom zápase s Českom: Škorvánek nešetril kritikou

Na snímke slovenskí hokejisti reagujú po prehre 2:3 v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Česko Na snímke slovenskí hokejisti reagujú po prehre 2:3 v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Česko Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili do 86. MS v hokeji prehrou 2:3 s Českom. V úvodnom zápase B-skupiny v Rige viedli 1:0 i 2:1, ale súper ešte v prvej tretine otočil skóre dvoma gólmi Lukáša Sedláka.

hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Mário Grman, najlepší hráč SR v zápase: "Bolo to ťažké, ale nemáme sa za čo hanbiť. Výkon bol dobrý, škoda gólov, ale boli sme Čechom viac ako vyrovnaný súper."

Michal Kempný, obranca ČR: "Čakal som, že v prvom zápase to bude tak, že Slováci do toho vletia. My sme sa snažili držať svojej hry, od druhej tretiny sa to upokojilo a nebolo to také divoké. Ale takýto priebeh som očakával."

Martin Chromiak, strelec prvého gólu Slovenska: "Užil som si to. Atmosféra bola neskutočná, bolo to ako doma. Ale nedotiahli sme to do víťazného konca a preto sme sklamaní."

Oliver Okuliar, útočník SR: "Myslím si, že sme boli viac ako vyrovnaným súperom a zaslúžili sme si bod. Začiatok na MS býva zväčša opatrný, teraz tomu tak nebolo, po prvej tretine začali hrať oba tímy disciplinovanejšie. Určite je na čom stavať do ďalších zápasov."

Andrej Podkonický, asistent trénera SR: "Myslím si, že sme mali dobru prvú tretinu, boli sme lepším mužstvom, vytvorili sme si viac šancí. Dali sme gól z presilovky, škoda, že sme hneď inkasovali. Potom sme dostali gól v našej presilovke, následne sme dali lacný gól, keď si to český brankár strelil do bránky.

Rozhodla zrejme päťminútová presilovka, v ktorej sme síce dostali iba jeden gól, ale Česi prebrali iniciatívu, zavreli nás párkrát v pásme. Tretia tretina bola vyrovnaná, škoda, že sa nám nepodarilo vyrovnať. Určite sme si bod zaslúžili, takže je to smoliarsky zápas."

Stanislav Škorvánek, brankár SR: "Pre mňa osobne to bol ťažký duel. Prvá tretina nebola podľa mojich predstáv. Boli sme v nej jasne lepší, ale prehrali sme ju 2:3. Potom to bolo vyrovnané a siahali sme na vyrovnávajúci gól, škoda. Pri prvom góle som to podcenil, myslel som si, že to bude zakončovať k prvej žŕdke a on to šikovne využil.

Porovnávať s extraligou sa to nedá, ale urobil som maximum. Spravil som dve pozičné chyby, súper obe využil, čo ma mrzí. Verím, že budeme zbierať víťazstvá. Snažil som sa nastaviť na zápas a nevnímať to okolo, pretože stále neverím, čo sa okolo mňa deje."

Viac o téme: Slovensko Česko Andrej Podkonický Oliver Okuliar MS v hokeji 2023 Stanislav Škorvánek