Slovenským reprezentantom ušiel postup do finále: Štvorkajak si napravil chuť v B-finále

Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam BotekSamuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese

SZEGED - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek vyhral B-finále na 500 m na úvodnom podujatí Svetového pohára v Szegede.

Do cieľa prišiel s náskokom 25 stotín pred loďou Portugalska. Celkovo obsadil v maďarskom stredisku na olympijskej trati desiate miesto. Milan Dörner skončil v B-finále K1 na 500 m piaty, Ákos Gacsal finišoval v C-finále štvrtý.

"Nie sme úplne spokojní s dosiahnutými výsledkami. Očakávali sme, že mužská káštvorka postúpi do A-finále, napokon jej k tomu chýbali tri stotiny. Rozdiely medzi loďami boli minimálne, ukázalo sa, že chalani nie sú ešte tak vypretekaní a sú v inej fáze prípravy.

Vďaka víťazstvu v B-finále si aspoň čiastočne napravili chuť. Škoda, že ženskému štvorkajaku sa nepodarilo postúpiť aspoň do B-finále, je to nová posádka. Dörner s Gacsalom to mali v silnej konkurencii kajakárov-singlistov náročné," uviedol Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

Viac o téme: Denis Myšák K4 Csaba Zalka Samuel Baláž Adam Botek